آخرین شرایط معاملات خودرو در روزهای کرونایی

به گزارش وبلاگ جی فورس، سایه کرونا همچنان بر سر کشور سنگینی می نماید و این ویروس قفل معاملات را بر در بازارهای مالی زده است، بازار خودرو یکی از بازارهایی است که با شیوع ویروس کرونا با کسادی روبرو شد و کمتر کسی میل به خرید و فروش در این بازار را داشت.

آخرین شرایط معاملات خودرو در روزهای کرونایی

به گزارش تجارت نیوز، پس از گذشت روزهای تعطیل در بازار خودرو، فعالیت خرید و فروش از دیروز به صورت رسمی آغاز شد و بر همین اساس نمایشگاه های فروش خودرو فعالیت خود را آغاز کردند. ولی آن طور که شنیده می گردد هنوز خریداری در بازار نبوده و معاملات راکد است. اما علی رغم رکود بازار خرید و فروش خودرو، هفته اخیر فروش کارتکسی خودرو توسط خودروسازان آغاز شده و قیمت های عرضه شده در این فروش ها 10 درصد بیشتر از بازار است.

آسیب های اقتصادی شیوع ویروس کرونا چندان غیر قابل پیش بینی نبود و از ابتدا صحبت از ضرر بی سابقه اقتصاد مطرح بود. آمارها و گزارش رسانه های مختلف حکایت از آن دارد که درصورت تداوم شش ماهه شیوع کرونا، این ویروس احتمالا حدود 347 میلیارد دلار به اقتصاد جهان ضربه خواهد زد. خودروسازان عظیم بی تردید یکی از قربانیان اصلی این ضرر اقتصادی خواهند بود. آن طور که گفته می گردد به دنبال شیوع ویروس کرونا در جهان خرید و فروش خودرو در جهان نزدیک به 40 درصد کاهش یافته است که به آمار کاهش معاملات در بعضی از کشورها می پردازیم.

بنا بر آمارهای منتشر شده چین به عنوان کانون اولیه شیوع ویروس کرونا بیشترین میزان آسیب را در اقتصاد خود شاهد بوده است. در این کشور طی سه ماهه ابتدایی 2020 معادل 2 میلیون و 832 هزار و 900 دستگاه خودرو فروش رفته است ولی سقوط 45.2 درصدی کار را برای یکی از عظیم ترین صنایع این کشور سخت نموده است. از سوی دیگر ژاپن با فروش یک میلیون و 148 هزار و 500 دستگاه خودرو نشان می دهد که این کشور نیز با افت 10 درصدی فروش خودرو دست و پنجه نرم می نماید. بازار برزیل به عنوان عظیم ترین بازار خودرو در آمریکای جنوبی شناخته می گردد. اما با این حال فروش 534 هزار و 300 دستگاهی در این سه ماه نشان داد که برزیلی ها 8.1 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل عقب هستند.

بازار خودروی ایران نیز از این قاعده مستثنی نبود. رصد بازار خودروی پایتخت، حکایت از کاهش معاملات دارد و وقتی از دلیل کسادی بازار جویا می شویم بیشتر فعالان شیوع ویروس کرونا را مطرح می نمایند. حال در این کسادی خبر از فروش کارتکسی خودرو توسط خودروسازان به میان آمده است، روشی که به گفته بعضی از فعالان بازار شاید بتواند جذابیتی را برای عده ای از مصرف نمایندگان بازار ایجاد کند و بازار را از کسادی این روزها فاصله دهد.

کارتکس فروشی باعث افزایش قیمت در بازار می گردد؟

برای خرید خودرو روش های متفاوتی وجود دارد که یکی از آنها خرید خودرو به صورت حواله ای است. در این روش خریدار، حواله خودرو ثبت نام شده توسط فرد دیگر را قبل از زمان تحویل خودرو به صورت پیش فاکتور رسمی در یکی از نمایندگی های شرکت فراوری نماینده از وی خریداری می نماید و سپس در زمان مشخص شده از طرف شرکت، خودرو را به صورت صفر کیلومتر از نمایندگی مربوطه دریافت می نماید.

مرسوم ترین نوع خرید خودروهای صفر برای متقاضیانی که نسبت به دست اول بودن سند خودروی خود دارای حساسیتی سلیقه ای بوده تامین خودروهای کارتکسی ( بدون پلاک ) است. کارتکس فروشی خودرو توسط خودروسازان منتقدان خود را دارد و به گفته آنها فروش های کارتکسی بر التهابات بازار اضافه نموده و همین امر رشد قیمت ها در بازار را به دنبال خواهد داشت. به بیانی دیگر بعضی از فعالان بازار معتقدند که فرایند کارتکس فروشی (علاوه بر اینکه خودرو صفر کیلومتر است، هنوز پلاک نشده و سند خودرو به نام هیچ شخصی صادر نشده است) یکی از عوامل مهم در افزایش قیمت خودرو به حساب می آید. این در حالی است که عده ای دیگر از تحلیلگران معتقدند روش های فروش خودرو نمی توانند مشخص نماینده قیمت در بازار باشند.

فربد زاوه، کارشناس صنعت خودرو با اشاره به میزان تاثیر کارتکس فروشی در مشخص قیمت ها و ایجاد التهاب در بازار خودرو گفت: ما باید توجه داشته باشیم مهم ترین عواملی که در بحث قیمت گذاری تاثیرگذار خواهد بود، بحث های کلان اقتصادی است نه روش های فروش. مشکل ما این است که یک اقتصاد به شدت متورم داریم و برنامه های کنترل تورم در بحث های کلان اقتصادی هم دارای ضعف بوده و همین مسئله باعث می گردد که کل کشور دچار تورم گردد و طبعا بازار خودرو هم از این قاعده مستثنی نبوده و قطعا متضرر خواهد شد. فروش های کارتکسی یک روش برای فروش خودرو بوده و همان طور که اشاره شد روش های گوناگون در مشخص قیمت موثر نیستند و نمی توانند ریتم بازار را به هم بزنند.

وی در ادامه به ناتوانی دلالان برای برهم زدن تعادل بازارهای اقتصادی از جمله بازار خودرو اشاره نمود و گفت: تا زمانی که مسائل کلان اقتصادی حل نگردد ما نمی توانیم انتظار کاهش قیمت در بازار خودرو را داشته باشیم. این تصور که افرادی در بازارهای مختلف می توانند با استفاده از روش های گوناگون باعث تورم در اقتصاد کشور شوند یک توهم غلط است که برای توجیه ناکارآمدی ها مطرح می گردد، ما باید توجه داشته باشیم در هیچ جایی از جهان دلالان نتوانسته اند در کشوری تورم ایجاد نمایند.

این کارشناس صنعت خودرو در پاسخ به این پرسش که با متوقف بودن نسبی معاملات در چند وقت اخیر ممکن است موجی از تقاضا شکل بگیرد، در آن شرایط آیا شدت تاثیر کار خودروسازان بیشتر می گردد یا خیر، گفت: فرایند عرضه و فراوری در خودروسازان به این شکل نیست که بتواند در مدتی کوتاه و با سرعت حجم انباشته شده از تقاضا را پاسخ دهد، فراوری یک فرایند پیچیده و زمان بر است. بنابراین اینکه تصور گردد پس از تعطیلات خودروسازان که ناشی از شیوع ویروس کرونا بوده، آنها باید در یک مدت کوتاه عرضه را بیشتر نمایند غلط است، از سوی دیگر ما محدودیت های اقتصادی هم داریم که خود فرایند فراوری را کندتر می نماید.

وی با اشاره به کاهش قدرت خرید مصرف نمایندگان در بازار خودرو ادامه داد: قیمت خودروها به گونه ای افزایش یافته که مصرف نماینده توانایی خرید پراید 70 میلیونی را ندارند، این در حالی است که قیمت ها روزانه در حال تغییر بوده و نمی توان قیمت قطعی برای یک خودرو مشخص کرد. بنابراین در چنین شرایطی که پیشنهاد استفاده از خودروهای شخصی داده می گردد نگرانی هایی درخصوص تورم به وجود آمده در سبد مصرف نماینده ها افزایش پیدا می نماید. این مسائل نه تنها در بازار خودرو بلکه در تمام حوزه های اقتصادی وجود دارد. به عنوان مثال در شرایط فعلی خرید خانه در کلان شهرها برای جوانان به یک آرزوی دست نیافتنی تبدیل شده است. ما اکنون در اقتصاد مشکل تورم عمومی داریم و انقدر حجم این تورم بالاست که هرقدر فراوری را افزایش دهیم نمی توانیم جلوی مسائل را بگیریم.

منبع: روزنامه ابتکار

منبع: تجارت نیوز

به "آخرین شرایط معاملات خودرو در روزهای کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط معاملات خودرو در روزهای کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید