آزمون دستیاری تخصصی پزشکی چگونه برگزار می گردد؟

به گزارش وبلاگ جی فورس، آزمون دستیاری تخصصی پزشکی در مردادماه 99 برگزار می گردد، چگونگی برگزاری این آزمون بسیار حائز اهمیت است.

آزمون دستیاری تخصصی پزشکی چگونه برگزار می گردد؟

به گزارش خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری وبلاگ جی فورس، آزمون دستیاری تخصصی پزشکی در روز 16 مردادماه با حضور بیش از 14 هزار شرکت نماینده برگزار خواهد شد.

متقاضیان این آزمون باید مدرک دکتری حرفه ای پزشکی داشته یا از تحصیل در رشته پزشکی عمومی فارغ التحصیل شده باشند. داشتن گواهینامه قبولی در آزمون صلاحیت بالینی سرانجام دوره پزشکی عمومی الزامی است.

فارغ التحصیلان خارج از کشور و اتباع غیر ایرانی در صورت دریافت معرفی نامه از مرکز خدمات آموزشی در زمان ثبت نام جهت شرکت در آزمون، می توانند به صورت اینترنتی در آزمون شرکت نمایند.

کارت ورود به جلسه آزمون در هفته منتهی به آزمون به وسیله سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت و هر داوطلب موظف به پرینت کارت خود از روی سایت مربوطه است.

بعد از برگزاری آزمون نتایج اولیه به صورت کارنامه در اختیار داوطلبان قرار می گیرد، داوطلبانی که بدون لحاظ نمودن تراز بندی و ضریب دهی نمرات، حداقل نمره 150 از 600 نمره کل آزمون را کسب نموده باشند، مجاز به انتخاب رشته هستند و می توانند رشته محل های مورد علاقه خود را در فرم انتخاب رشته محل که در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی همراه کارنامه به آنها ارائه می گردد، انتخاب نمایند.

پذیرش دستیار با رعایت مقررات پذیرش و سهمیه های اعلامی با اولویت های - نمره کل تراز شده آزمون پذیرش دستیار، اولویت انتخاب رشته - محل انجام می گردد.

در این آزمون سهمیه ایثارگران، لحاظ می گردد و 30 درصد از ظرفیت پذیرش به رزمندگان و ایثارگران تعلق دارد. در صورت عدم تکمیل ظرفیت های رزمندگان و ایثارگران توسط متقاضیان واجد شرایط طبق قانون ظرفیت تخصیصی این سهمیه به متقاضیان سهمیه آزاد اختصاص می یابد.

30 درصد ظرفیت دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی 10 قطب آزمایشی کشور در رشته های مورد احتیاج به متقاضایان واجد شرایط پذیرش استفاده از سهمیه مناطق محروم موضوع قانون برقراری عدالت آموزشی متناسب با احتیاج استان ها تعلق می گیرد.

4040/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "آزمون دستیاری تخصصی پزشکی چگونه برگزار می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمون دستیاری تخصصی پزشکی چگونه برگزار می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید