آماده شروع خرید و فروش تسلیحات با بسیاری از دوستان خود هستیم

به گزارش وبلاگ جی فورس، سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل در مصاحبه ای گفت که با انتها تحریم تسلیحاتی سازمان ملل، ایران آماده شروع خرید و فروش تسلیحات با بسیاری از دوستان خود است.

آماده شروع خرید و فروش تسلیحات با بسیاری از دوستان خود هستیم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ جی فورس، در حالی که تنها دو روز تا پایان تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران باقی مانده، یک مقام ایرانی به نشریه نیوزویک گفت که با پایان تحریم تسلیحاتی، جمهوری اسلامی به دنبال خرید و فروش سلاح با تعدادی از شرکای بین المللی خود است.

انقضای تحریم تسلیحاتی بیش از یک دهه سازمان ملل علیه ایران روز یکشنبه به پایان می رسد. این در حالی است که کوشش گسترده آمریکا برای متقاعد کردن اعضای برجام برای بازگرداندن تحریم های شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران تحت قطعنامه 2231 با شکست روبرو شد.

با توجه به بی توجهی به درخواست آمریکا در سازمان ملل، نماینده ایران در سازمان های بین المللی گفت که عدم حمایت از ابتکار آمریکا بیانگر موضع این کشور در مقابل جامعه بین المللی است.

علیرضا میریوسفی سخنگوی هیئت ایران در سازمان ملل به نیوزویک گفت: این کاملا آشکار است که سازمان ملل و اغلبیت قاطع کشور های عضو، سیاست موسوم به فشار حداکثری آمریکا بر ایران را رد نموده اند و کوشش این کشور برای نقض بیشتر برنامه جامع اقدام مشترک و قعطنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل به انزوای این کشور منجر شده است.

ایران هنوز رسما هیچگونه توافق تسلیحاتی را با کشوری اعلام ننموده، اما مقامات بار ها درباره چشم انداز چنین تجارتی با روسیه و چین اظهار نظر نموده اند.

میریوسفی در پاسخ به این سوال نیوزویک که آیا ایران هیچ کشور به خصوصی را برای معامله تسلیحاتی در ذهن دارد که وی پاسخ داد ایران گزینه هایی در این زمینه در اختیار دارد که از روز یکشنبه شروع خواهد شد.

وی به نیوزویک گفت: ایران دوستان و شرکای تجاری زیادی داشته و و صنعت تسلیحاتی داخلی قدرتمندی برای تامین نیازمندی های دفاعی خود در برابر تهاجم های خارجی دارد.

این دیپلمات ایرانی افزود: بر اساس جدول زمانی که در قعطنامه 2231 آمده، ایران روز 18 اکتبر (27 مهر) از محدودیت های تسلیحاتی رها خواهد شد و به صورت طبیعی از آن تاریخ ما بر اساس منافع ملی خود با دیگر کشور ها در این زمینه تجارت خواهیم کرد.

نمایندگی آمریکا در سازمان ملل درخواست نیوزویک برای اظهارنظر درباره پایان محدودیت تسلیحاتی ایران خودداری کرد.

این در حالی است که جنرال کنث مک کنزی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا پیشتر مدعی شده بود که ایران همچنان بزرگترین تهدید برای ثبات و امنیت در منطقه به شمار می آید.

راب لودویک سخنگوی پنتاگون نیز در تبادل نظر با نیوزویک مدعی شد: برای بیش از 40 سال، رژیم ایران از معیار های بین المللی سرپیچی نموده و فعالیت های مخرب انجام داده که باعث بی ثباتی در منطقه شده و تجارت، امنیت و ثبات تجارت جهانی را نیز تهدید نموده است.

وی در ادامه ادعاهایش گفت: اجازه دادن به ایران برای ورود به بازار جهانی تسلیحات، باعث تشویق چنین رفتاری می گردد.

لودویک افزود: رژیمی که توقف چنین فعالیت هایی را انجام نمی دهد نباید به آن اجازه داده گردد تا آزادانه به توسعه و صادرات زرادخانه تسلیحاتی متعارف و موشک های بالستیک بپردازد.

وی مدعی شد: بسیاری از این تسلیحات به دستان گروه های تروریستی می افتد که ایران از آن ها برای تضعیف امنیت منطقه استفاده می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آماده شروع خرید و فروش تسلیحات با بسیاری از دوستان خود هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماده شروع خرید و فروش تسلیحات با بسیاری از دوستان خود هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید