اربیل خطاب به پ.ک.ک و ترکیه: اختلافاتتان را بیرون از عراق حل کنید

به گزارش وبلاگ جی فورس، در پی حمله جنگنده ترکیه به خودروی حامل مرزبانان عراقی، اربیل از حزب کارگران کردستان (پ ک ک) و آنکارا خواست اختلافاتشان را بیرون از خاک عراق حل و فصل نمایند.

اربیل خطاب به پ.ک.ک و ترکیه: اختلافاتتان را بیرون از عراق حل کنید

به نقل از روسیا الیوم، وزارت داخلی اقلیم کردستان عراق با صدور بیانیه ای درمورد حمله ترکیه به منطقه مرزی برادوست(سیدکان) اظهار داشت، در حالی که ظهر روز سه شنبه مرزبانان ارتش عراق در منطقه برادوست مشغول مسدود کردن شکاف های مناطق مرزی بودند تا تنش ها و تهدیدهای جنگ را از منطقه و ساکنانش دور نمایند، یکی از خودروهای حامل مرزبانان توسط جنگنده ارتش ترکیه هدف نهاده شد.

در ادامه این بیانیه آمده است، در این حمله محمد رشید سلیمانو زبیر حالی تاج الدین از نیروهای گارد مرزی کشته و یک تن دیگر زخمی شدند.

در این بیانیه تاکید شده است که حزب کارگران کردستان و ترکیه باید اختلافات خود را از خاک عراق خارج نمایند و نباید شهروندان بهای این اختلافات را بپردازند.

وزارت داخلی اقلیم تصاویر نظامیان کشته شده در این حمله را نزدیکی مرز مشترک بین ترکیه و اقلیم کردستان نصب نموده است .

ارتش ترکیه به طور مداوم مواضع نیروهای حزب کارگران کردستان را در شمال عراق چه به وسیله حملات هوایی و چه زمینی هدف قرار می دهد؛ در سال های 2007 و 2018 هم عملیات گسترده ای علیه نیروهای پ ک ک صورت گرفت. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "اربیل خطاب به پ.ک.ک و ترکیه: اختلافاتتان را بیرون از عراق حل کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اربیل خطاب به پ.ک.ک و ترکیه: اختلافاتتان را بیرون از عراق حل کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید