استفاده کارآمد از دستگاه رسوب شکن در بخش صنعت

به گزارش وبلاگ جی فورس، یک فعال فناور گفت: با نصب دستگاه رسوب شکن بر روی چیلرها، مبدل های حرارتی، گرمکن های خورشیدی و ... رسوب های موجود از بین می رود.

استفاده کارآمد از دستگاه رسوب شکن در بخش صنعت

نجمه توانا، مخترع دستگاه رسوب شکن آب در گفت وگو با خبرنگار درباره این دستگاه اظهار کرد: دستگاه رسوب شکن آب جزو 140 طرح برتر سی سال اخیر شناخته شده است.

او اضافه نمود: وجود رسوبات باعث هدر رفتن انرژی و کاهش راندمان تأسیسات خواهد شد. طبق آمار و آنالیز ها، سالانه 45 میلیارد دلار هزینه اتلاف انرژی ناشی از رسوب گذاری در تمامی کشور ها تخمین زده شده است.

توانا گفت: دستگاه رسوب شکن آب بدون احتیاج به برق و باتری کار می نماید. عمر مفید این دستگاه تا 30 سال برآورد شده و همچنین دارای 5 سال گارانتی است.

این مخترع در مورد وجه تمایز این محصول با نمونه خارجی آن توضیح داد: مشابه خارجی این دستگاه برخلاف نمونه ایرانی نه تنها با برق و باتری کار می نماید و بلکه احتیاج به تعویض فیلتر دارد.

او بیان نمود: از این محصول در جا های مختلفی مانند کارواش، کارخانه ها، استخر برای جلوگیری از ایجاد میکروب و قارچ، مرغ داری ها (کاهش تلفات) و استخر پرورش ماهی مورد استفاد قرار می گیرد، همچنین در یونیت جایگاه های دندانپزشکی به صورت آپشن نصب می گردد.

توانا اضافه نمود: مهم ترین مزیت محصول مخترع دستگاه رسوب شکن آب استفاده در صنعت است. به محض نصب دستگاه رسوب شکن بر روی چیلرها، مبدل های حرارتی، گرمکن های خورشیدی و سیستم های تهویه مطبوع رسوب های موجود به مرور از بین می رود و یا هرگونه رسوب گذاری را محدود می نماید.

او توضیح داد: استفاده از این محصول در تاسیسات خانگی سبب رسوب زدایی از لوله های آب ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی، آب سرد کن ها و موتورخانه ها خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "استفاده کارآمد از دستگاه رسوب شکن در بخش صنعت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده کارآمد از دستگاه رسوب شکن در بخش صنعت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید