بارش شدید باران در گیلان 1200 میلیارد ریال خسارت وارد کرد

به گزارش وبلاگ جی فورس، خبرنگاران: استاندار گیلان با بیان اینکه بارش شدید باران وجاری شدن سیلاب 1200میلیارد ریال به گیلان خسارت وارد کرد، گفت: بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب به بیش از 500 واحد مسکونی، راه اصلی، راه روستایی و تاسیسات خسارت زده است.

بارش شدید باران در گیلان 1200 میلیارد ریال خسارت وارد کرد

به گزارش وبلاگ جی فورس از رشت، محمدعلی نجفی ظهر امروز در نشست با مجمع نمایندگان گیلان در مهمانسرانی استانداری با بیان اینکه نشست های ماهانه با نمایندگان استان تاثیر مثبتی بر فعالیت ها و توسعه همه جانبه استان دارد، اظهار کرد: مسائل مختلف حوزه های شهرستان، استانی و ملی در این نشست ها آنالیز و برای حل این مسائل به نقطه نظرات مشترکی دست می یابیم.

وی با تاکید بر ارائه و گفتگو در مورد راهکارهای مختلف رسیدن به حل مشکل در این جلسات، اضافه نمود: مسائل مختلف و مطالبات گوناگون مردم از حوزه های انتخابیه طبقه بندی و اولویت بندی شده و برای حل آنها برنامه ریزی می گردد.

استاندار گیلان، تبیین و تدوین گزارش های استانی و ارائه آن را به مرکز برای لحاظ شدن در تدوین بودجه سال 94 از سوی دولت یکی از موارد مهم مطرح شده در این نشست بیان کرد، گفت: برای حل بعضی از مسائل به هماهنگی و پیگیری خارج از استان احتیاج است اما بعضی مسائل با همدلی و پیگیری در استان با سرعت و دقت حل می گردد.

نجفی با بیان اینکه درخصوص طرح های عظیم بین نمایندگان و مسئولان استان نظرات مشترک وجود دارد، توضیح داد:با این تفاهم اتفاقات خوبی در استان شکل می گیرد،فضای کاری مناسب، دوستی، رفاقت، صمیمیت و همدلی خوبی برای پیگیری مطالبات استان وجود دارد.

وی با اشاره به بازدید اجرا شده از مناطق سیل زده در شهرستان لنگرود، اعلام نمود: بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب اخیر به شهرستان های لنگرود، رودسر،تالش، آستارا، رضوانشهر و املش خسارت بیشتری وارد کرد.

استاندار گیلان با بیان اینکه بعد از آنالیز های دقیق میزان خسارت ارزیابی شده 120میلیارد تومان است، گفت: بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب به بیش از 500 واحد مسکونی، پنج کیلومتر راه اصلی و ابنیه فنی محور رشت لاهیجان، 30کیلومتر راه روستایی، تاسیسات آب شرب روستایی، 30 دهنه پل روستایی و 40کیلومتر کانال های دفع آب های سطحی در شهرها آسیب وارد کرد.

نجفی با بیان اینکه برای جبران خسارت ها نامه هایی به وزیر کشور و معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئییس جمهور نوشتیم و قرار شد نمایندگان استان در این بخش پیگیری هایی داشته باشند.

وی، یکی از دلایل اصلی جاری شدن سیلاب را در شمال کشور لطمه زدن به طبیعت و جنگل ها در طول سالیان گذشته بیان کرد و گفت: باید برای جلوگیری از تخریب جنگل ها اقدام جدی صورت گیرد.

در ادامه این نشست رئیس مجمع نمایندگان گیلان با تاکید بر تعامل و همدلی نمایندگان و استاندار و تاثیر مثبت آن برای رسیدن به نقطه نظر مشترک، اظهار کرد: شاهد وفاق، همدلی و وحدت بسیار خوبی در استان هستیم که می تواند به کاهش مسائل مردم یاری کند.

حمیدرضا خصوصی اضافه نمود: مسائل مختلف در عرصه کشاورزی، صنعت، راه، گاز و موارد توسعه ای و عمرانی استان و شهرستان ها مطرح و برای رسیدن به راهکار مناسب بحث و گفت وگو شده است.

وی با تاکید بر اینکه خروجی این جلسات می تواند کاملا به سود مردم استان باشد، گفت: در این جلسات به مسائل کلان پرداخته و برای حل مسائل عمده در جهت رسیدن به توسعه پایدار استان راهکارهای مختلف آنالیز و ارائه می گردد.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی اعلام نمود:چگونگی و نحوه بهره مندی از اعتبارات فاینانس برای تکمیل دو طرح عظیم ملی راه آهن و عظیمراه های استان نیز آنالیز و مورد گفتگو نهاده شد.

ب

منبع: تسنیم

به "بارش شدید باران در گیلان 1200 میلیارد ریال خسارت وارد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش شدید باران در گیلان 1200 میلیارد ریال خسارت وارد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید