برنامه های کردستان برای هفته میراث فرهنگی

به گزارش وبلاگ جی فورس، معاون میراث فرهنگی کردستان از برگزاری برنامه های بزرگداشت روز جهانی موزه ها و هفته میراث فرهنگی در استان اطلاع داد.

برنامه های کردستان برای هفته میراث فرهنگی

به گزارش وبلاگ جی فورس به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان، محمد رشیدی شنبه 27 اردیبهشت 99 با اعلام این خبر اضافه نمود: همزمان با روز جهانی موزه و آغاز هفته میراث فرهنگی برنامه هایی را برای بزرگداشت این مناسبت در دستور کار داریم.

او با تبریک این روز و هفته به کارکنان، فعالان و علاقه مندان به تاریخ و فرهنگ استان و کشور، ادامه داد: افتتاح منزل گله داری و پایگاه هورامان، معرفی بناهای قابل واگذاری و رونمایی از چندین اثر ثبت شده در فهرست آثار ملی کشور از برنامه های شاخص هفته میراث فرهنگی در این استان است.

معاون میراث فرهنگی کردستان، ادامه داد: ایجاد موزه مجازی معرفی موزه مردم شناسی خانه کُرد با این آدرس و لینک را از دیگر اقدامات معاونت میراث فرهنگی برشمرد و گفت: علاوه بر این نمایش عکس های 360 درجه به آدرس های عمارت خسروآباد، عمارت وکیل، عمارت آصف و... به علاقه مندان آثار تاریخی کردستان نمایش داده می گردد.

او اضافه نمود: آغاز طرح محتوایی موزه موسیقی با همکاری شهرداری با توجه به ثبت جهانی سنندج به عنوان شهر موسیقی، سامان دهی و مستندنگاری اشیا و اموال تاریخی موجود در مخزن استان، برنامه ریزی برای بازدید رایگان از موزه ها و سایت های تاریخی با رعایت پروتکل های ستاد مبارزه با ویروس کرونا، نصب بنر در سطح شهر سنندج، بازدید کارشناسان فنی از کارگاه های مرمتی و جلسه هم اندیشی با مدیرکل از دیگر برنامه های اداره کل در این ایام است.

رشیدی به اجرای برنامه هایی در دیگر شهرستان ها اشاره نمود و گفت: معاونت میراث فرهنگی استان در کنار انجمن های فعال این حوزه برنامه هایی دیگری برگزار خواهد نمود که این فعالیت ها در راستای پاسداشت از فرهنگ، تمدن و تاریخ کشورمان خواهد بود.

منبع: میراث آریا

به "برنامه های کردستان برای هفته میراث فرهنگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه های کردستان برای هفته میراث فرهنگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید