تعرفه برق مشترکان با مصارف نجومی باید متناسب با مصرفشان باشد

به گزارش وبلاگ جی فورس، یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تاکید نمود: افرادی که مصارف نجومی برق دارند اگر تعرفه آنان متناسب با مصرفشان باشد یا متقاعد می شوند که مصارف خود را کاهش دهند و یا هزینه مصرف خود را به صورت واقعی می پردازند.

تعرفه برق مشترکان با مصارف نجومی باید متناسب با مصرفشان باشد

مالک شریعتی نیاسر در گفت و گو با وبلاگ جی فورس، درباره مصوبه هیات دولت در مورد افزایش پلکانی تعرفه مصرف مازاد بر الگوی مشترکان پرمصرف، بیان نمود: مصوبه اخیر هیات دولت در مورد آئین نامه اجرایی بند تبصره 8 قانون بودجه سال 1400 است که متاسفانه با تاخیر نیز به تصویب رسیده است چراکه دولت قبل عزمی برای اجرای قانون بودجه نداشت.

وی در ادامه اظهار کرد: مجلس در بودجه سال 1400 نظام تعرفه گذاری افزایشی- پلکانی را در حوزه آب، برق و گاز مصوب کرد تا فقط افرادی که در حد الگوی مصرف، استفاده دارند از یارانه انرژی بهره مند شوند و اقشاری که مصارف بالاتر از سقف الگوی مصرف دارند به آن ها یارانه انرژی تعلق نگیرد که این هدف تا حد زیادی در مصوبه دولت اعمال شده است، گرچه انتظار می رفت اندازه افزایش تعرفه در پله های بالاتر بیشتر باشد اما مجموعا گام مهمی برای اصلاح نظام تعرفه گذاری برداشته شده است. ما این مصوبه را مثبت ارزیابی می کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه پیش بینی ها این است که در اصلاحاتی که مجلس بر روی لایحه دولت انجام می دهد اصلاح نظام تعرفه گذاری هم اضافه گردد، توضیح داد: طبیعتا اقشاری که بالاتر از الگوی مصرف، استفاده دارند و یا صنایعی که انرژی بالایی مصرف می نمایند باید با قیمت واقعی هزینه انرژی را بپردازند تا سیاست های کلی اصلاح الگوی مصرف بعد از مدت ها محقق گردد.

وی در ادامه تاکید نمود: مجلس در بودجه سنواتی می تواند در راستای ضابطه مند کردن مصرف مشترکان پرمصرف که بی ضابطه به مصرف خود ادامه می دهند گام بردارد که خوشبختانه این اقدام انجام شده است.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه طرحی در مجلس تحت عنوان مانع زدایی از صنعت برق کشور در کمیسیون انرژی مصوب شده و اکنون در نوبت صحن است، ادامه داد: در این طرح بسیاری از موارد برای اصلاح الگوی مصرف پیش بینی شده که با تصویب آن گام بلندی در اصلاح الگوها در حوزه انرژی به ویژه صنعت برق برداشته خواهد شد.

شریعتی اضافه کرد: افرادی که مصارف نجومی دارند اگر تعرفه مصرف آنها متناسب با مصرفشان باشد یا متقاعد می شوند که مصارف خود را کاهش دهند و یا هزینه مصرف خود را به صورت واقعی می پردازند و دولت هزینه ای که از آنان دریافت می نماید را می تواند صرف توسعه صنعت برق کشور کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تعرفه برق مشترکان با مصارف نجومی باید متناسب با مصرفشان باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعرفه برق مشترکان با مصارف نجومی باید متناسب با مصرفشان باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید