تلاش دیپلماتیک و همه جانبه آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران

به گزارش وبلاگ جی فورس، مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شامگاه شنبه به وقت محلی در یک پیام توئیتری به تلاش دیپلماتیک و همه جانبه سردمداران کاخ سفید برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تأکید کرد.

تلاش دیپلماتیک و همه جانبه آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران

وی در این پیام نوشت: دو سال از زمان خروج آمریکا از برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) می گذرد- ما تمام گزینه های دیپلماتیک را بکار می گیریم تا مطمئن شویم که تحریم تسلیحاتی سازمان ملل [علیه ایران] تمدید می شود.

اورتگاس در ادامه این پیام توئیتری با تکرار ادعاهای پوچ مقامات واشنگتن می نویسد: ما شرایط کنونی خشونت ورزی و تروریسم از جانب ایران را نخواهیم پذیرفت. و هرگز به ایران اجازه برخورداری از سلاح هسته ای را نمی دهیم!

همزمان با اورتگاس، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا نیز در یک پیام توئیتری تصمیم دونالد ترامپ برای خروج از برجام را ستود و آن را تصمیمی در راستای حراست از جهان در برابر خشونت و تهدیدهای هسته ای ایران خواند!

وی در این توئیت مدعی شد: دو سال پیش، دونالد ترامپ با خروج از توافق ایران [برجام] برای حراست از جهان در برابر خشونت و تهدیدهای هسته ای ایران یک تصمیم بی باکانه گرفت. امروز، مردم آمریکا در امنیت بیشتری بسر می برند و شرایط خاورمیانه بیش از آنچه که در صورت باقی ماندن ما [آمریکا] در برجام میسر بود، در صلح و آرامش است!

این در حالی است که دولت آمریکا طی روزهای گذشته با توزیع پیش نویس یک قطعنامه میان شماری از اعضای شورای امنیت درصدد تمدید تحریم های تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران است. با این حال، تصویب این قطعنامه منوط به موافقت تمام 9 عضو شورای امنیت و عدم وتو از سوی روسیه و چین است؛ دو عضوی که به احتمال زیاد با هر گونه تلاش آمریکا برای تمدید این تحریم ها مخالفت خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تلاش دیپلماتیک و همه جانبه آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش دیپلماتیک و همه جانبه آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید