توئیتر حساب های غیرواقعی را حذف می نماید

به گزارش وبلاگ جی فورس، توئیتر روز پنجشنبه بیان کرد میلیون ها حساب کاربری هر هفته به چالش کشیده می شوند تا از این طریق حساب های غیرواقعی شناسایی و حذف شوند.

توئیتر حساب های غیرواقعی را حذف می نماید

به گزارش خبرنگار ، رئیس بخش فناوری شرکت توئیتر، پرگ اگروال، روز پنجشنبه خاطرنشان کرد که این مجموعه هر هفته میلیون ها حساب کاربری را به چالش می کشد تا از صحت فعالیت آن ها توسط یک انسان مطمئن شود و در غیر این صورت ربات های موجود در این شبکه اجتماعی را حذف کند.

استفاده از حساب های غیرواقعی در شبکه های اجتماعی مسئله ای است که تمامی شرکت های این چنینی از آن رنج برده و سعی در پاک سازی آن دارند. این مسائل از سال 2016 و با حمله سایبری روسیه به آمریکا برای تأثیرگذاری در انتخابات این کشور شدت گرفت. اگروال طی کنفرانس فناوری Collison from Home عنوان نمود که دسته های زیادی از حساب های غیرواقعی وجود دارد که می توانند مورد سوءاستفاده افراد مجرم قرار گیرند.

  • آنالیز جدال بی خاتمه ترامپ با شبکه های اجتماعی

بعضی حساب ها به طور اتوماتیک فعالیت می نمایند در حالی که مابقی ربات هایی هستند که گاهی توسط انسان ها نظارت می شوند. اگروال همچنین در مصاحبه خود گفت که توئیتر در مدت اخیر میلیون ها حساب کاربری خطاکار را از شبکه خود حذف نموده و بعضی موارد حتی پیش از آن بوده که کاربر دیگری شاهد فعالیت این حساب های کاربری باشد. بر اساس گفته های این شخص، شرکت با تحت نظر قرار دادن رفتار کاربران به دنبال الگو های متفاوت می شود تا به این صورت حساب های غیرواقعی را شناسایی کند.

زمانی که سیستم نظارت توئیتر ناهنجاری هایی را ببیند که توسط یک حساب کاربری واقعی امکان پذیر نیست، کاربر تقلبی تحت نظر قرار گرفته و سپس حذف می شود. اگروال در ادامه شرح داد شناسایی حساب های غیرواقعی همواره هم آسان نیست چرا که هزاران حساب کاربری بدون تصویر وجود دارند که به ربات ها شباهت دارند، اما در واقع توسط انسان ها کنترل می شوند. طبق حرف های رئیس بخش فناوری شرکت توئیتر، تشخیص حساب های تقلبی که به نظر واقعی می آیند از دیگر مراحل بسیار دشوارتر است. وی در آخر گفت: حساب های تقلبی خطرناک در واقع هیچ شباهتی به ربات ها ندارند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "توئیتر حساب های غیرواقعی را حذف می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توئیتر حساب های غیرواقعی را حذف می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید