توانایی شرکت های دانش بنیان برای برطرف مشکل آب غیزانیه ، مسئولان استانی برای استفاده از فناوری های داخلی پیش قدم شوند

به گزارش وبلاگ جی فورس، دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از آمادگی شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه آب و آب شیرین کن های ایرانی برای برطرف مشکل مردم غیزانیه اطلاع داد.

توانایی شرکت های دانش بنیان برای برطرف مشکل آب غیزانیه ، مسئولان استانی برای استفاده از فناوری های داخلی پیش قدم شوند

پرویز کرمی دبیر ستاد توسعه فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مصاحبه با خبرنگار فناوری وبلاگ جی فورس درباره فعالیت های معاونت علمی و شرکت های دانش بنیان در حوزه آب و دستگاه های آب شیرین کن گفت: معاونت علمی و فناوری وشرکت های دانش بنیان در این زمینه اقدامات خوبی را انجام داده است و درحال حاضر شرکت های دانش بنیان توانسته اند دستگاه های آب شیرین کن با مصرف کم و محدود ویژه روستا ها را بومی سازی وایران ساخت نمایند و خوشبختانه این فناوری را در اختیار دارند.

کرمی در پاسخ به این سوال که چرا از این فناوری های داخلی برای برطرف مشکل نبود آب مردم غیزانیه استفاده نمی گردد، ادامه داد: برای استفاده از این فناوری ها که هم اکنون بومی شده است و قابلیت اجرا دارد، مسئولان محلی، استانداری و سازمان آبفای استان ها باید اقدام نمایند. دانش بنیان ها این آمادگی را دارند که درصورت مراجعه سازمان ها، فناوری های حوزه آب و آب شیرین کن و محصولات داخلی آن ها را در اختیار گذاشته و درصدد تامین و برطرف احتیاج ها آن ها گام بردارند.

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهور با اشاره به فعالیت شرکت های دانش بنیان و شتابدهنده های در حوزه آب و دستگاه های آب شیرین کن گفت: شرکت های دانش بنیان درواقع شرکت های خصوصی هستند که با حمایت معاونت علمی و فناوری شکل گرفتند بنابراین مردم و مسئولان استانی وشرکت های آبفا می توانند از این فناوری استفاده نمایند.

وی با بیان اینکه بحث آبرسانی به مناطق و شهر ها و روستا ها به عهده شرکت های آبفای استانی و منطقه ای است و این شرکت ها در صورت احتیاج می توانند از فناوری های آب شیرین کن شرکت های دانش بنیان در جای جای کشور استفاده نمایند، اضافه نمود: معاونت علمی به عنوان مثال طرحی را به صورت پایلوت در دزفول در دست اجرا دارد و آب شیرین کن های کوچک در چند منطقه اجرا شدند که آب های لب شور تا حدود 8 هزار ppm را شیرین می نمایند. ما هم اکنون حداقل 5 شرکت خیلی خوب و عظیم داریم که توانایی های خوبی برای انجام این کار ها دارند و در بعضی تجهیزات هم به فراوری صنعتی و نیمه انبوه رسیده ایم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "توانایی شرکت های دانش بنیان برای برطرف مشکل آب غیزانیه ، مسئولان استانی برای استفاده از فناوری های داخلی پیش قدم شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توانایی شرکت های دانش بنیان برای برطرف مشکل آب غیزانیه ، مسئولان استانی برای استفاده از فناوری های داخلی پیش قدم شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید