توقف فرایند صعودی بورس، شاخص عقب نشینی کرد

به گزارش وبلاگ جی فورس، خبرنگاران : فرایند صعودی شاخص کل بورس پایتخت پس از 3 روز متوقف شد.

توقف فرایند صعودی بورس، شاخص عقب نشینی کرد

به گزارش وبلاگ جی فورس ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با افت 10 هزار و 963 واحدی به رقم یک میلیون و 145 هزار و 970 واحد رسید.

شاخص هم وزن نیز 2 هزار و 535 واحد افت کرد و در سطح 382 هزار و 996 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس 117 واحد نزول کرد و به رقم 17 هزار و 724 واحد رسید.

سهم های تاثیرگذار

امروز فملی، فولاد و وبملت نمادهای عظیم بازار بودند که بیشترین تاثیر را در افت شاخص کل داشتند.

در جدول پرتراکنش ترین نمادهای بورس شپنا صدرنشین است و غزر و برکت در رتبه های بعدی هستند. در فرابورس نیز فگستر، فتوسا و چخزر پرتراکنش ترین نمادها هستند.

گروه های قرمز بازار

در روز نزول شاخص های بورس، قیمت سهام اغلب نمادهای گروه های سرمایه گذاری ها (مانند وبیمه، ونیکی، وسخوز، ونیرو، وخارزم و وسپهر)، شرکت های چندرشته ای صنعتی (مانند شستا، وبانک، وغدیر و وصندوق) و خودرو و ساخت قطعات (مانند خودرو، خساپا، خگستر و خبهمن) کاهش یافت.

خروج پول حقیقی

روز دوشنبه ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی بود و رقم خروج پول حقیقی به 559 میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز بیش ترین خروج پول حقیقی به سهام وتجارت (بانک تجارت) تعلق داشت که ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی آن 49 میلیارد تومان بود. پس از وتجارت، غصینو (شرکت صنعتی مینو) و وبملت (بانک ملت) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

رکود معاملات

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 10 هزار و 359 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز یکشنبه 18 درصد افزایش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز با افت 27 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 4 هزار و 538 میلیارد تومان رسید.

کاهش ارزش صف های سرانجامی بازار

در سرانجام معاملات امروز ارزش صف های خرید نسبت به سرانجام روز یکشنبه 10 درصد کاهش یافت و در رقم 365 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف های فروش نیز 0.4 درصد کاهش یافت و 3 هزار و 54 میلیارد تومان شد.

شرکت صنایع غذایی کورش (با نماد معاملاتی غکورش) با صف خرید 256 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار نهاده شد.

پس از غکورش، فتوسا (شرکت فراوری و توسعه سرب و روی ایرانیان) و فگستر (گسترش صنایع روی ایرانیان) بیشترین صف خرید را داشت.

بیشترین صف فروش نیز به بنو (بیمه تجارت نو) تعلق داشت که در سرانجام معاملات صف فروش 148 میلیارد تومانی داشت. پس از بنو، سمگا (سرمایه گذاری میراث فرهنگی) و خزر (فنرسازی زر) و بیشترین صف فروش را داشتند.

نقشه بورس بر مبنای ارزش معاملات

منبع: اقتصادنیوز

به "توقف فرایند صعودی بورس، شاخص عقب نشینی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف فرایند صعودی بورس، شاخص عقب نشینی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید