جزئیات فراوری لاستیک خودرو ، برای کدام کلاس خودرو کمبود لاستیک داریم؟

به گزارش وبلاگ جی فورس، مدیر دفتر صنایع غیر فلزی وزارت صمت ضمن بیان جزئیاتی از فراوری لاستیک خودرو گفت که در کشور برای کدام کلاس خودرویی کمبود لاستیک داریم.

جزئیات فراوری لاستیک خودرو ، برای کدام کلاس خودرو کمبود لاستیک داریم؟

وبلاگ جی فورس - مدیر دفتر صنایع غیر فلزی وزارت صمت گفت: در لاستیک مورد احتیاج رینگ های 13، 14 و 15 به خودکفایی کامل رسیده ایم و از ماه گذشته واردات آن ممنوع شد.

محسن صفدری مدیر دفتر صنایع غیر فلزی وزارت صمت درباره اندازه احتیاج لاستیک کشور بیان نمود: احتیاجی که وزارت صمت با هماهنگی پلیس هدایت و رانندگی و راهداری برآورد نموده است حدود 23 تا 24 میلیون حلقه لاستیک سواری است. حدود یک میلیون حلقه کمبود لاستیک در کشور وجود دارد که به لاستیک suvها مربوط می گردد.

او ادامه داد: هنوز در انواع خاصی از لاستیک مثل لاستیک بعضی ماشین های شاسی بلند و خاص در کشور کمبود داریم و متاسفانه این محصولات هنوز در کشور فراوری نمی شوند، اما لاستیک مورد احتیاج رینگ های 13، 14 و 15 به خودکفایی کامل رسیده ایم و از ماه گذشته واردات آن ممنوع شد. در رینگ های 16 به بالا هنوز مقداری احتیاج به واردات وجود دارد اما واردات لاستیک های کوچکتر ممنوع شده است.

برای آگاهی از قیمت چند نرخی لاستیک با نرخ دولتی و نیمایی اینجا کلیک کنید.

جزئیات فراوری لاستیک خودرو

کمبود در فراوری لاستیک برای خودروهای باری و اتوبوس

صفدری با تاکید بر کمبودهایی که در فراوری لاستیک برای خودروهای باری و اتوبوس وجود دارد، بیان نمود: در لاستیک های باری حدود 150 هزار تن احتیاج وجود دارد و حدود 212 هزار تن ظرفیت اسمی داریم. در این حوزه حدود 85 هزار تن فراوری، حدود 58 هزار تن واردات و حدود 88 تن صادرات داشتیم.

مدیر دفتر صنایع غیر فلزی وزارت صمت با اشاره به افزایش اندازه فراوری لاستیک در کشور، به گزارش باشگاه وبلاگ جی فورس، گفت: مجموع فراوری لاستیک بایاس و رادیال ما در سال گذشته حدود 800 هزار حلقه بود. 164 هزار تن ظرفیت اسمی فراوری لاستیک سواری کشور است که معادل 25 میلیون حلقه لاستیک سواری خواهد بود. سال گذشته با کوشش فراوری کنندگان این حوزه رکورد جدیدی در فراوری زده شد. در فراوری لاستیک سواری و با در نظر گرفتن تعداد حلقه ها لاستیک حدود 18 درصد رشد داشته ایم و با در نظر گرفتن وزن فراوری لاستیک در کشور حدود 21 درصد افزایش فراوری داشته ایم. از 164 هزار تن ظرفیت اسمی موجود حدود 22 میلیون حلقه، یعنی 160 هزار تن لاستیک سواری فراوری کردیم.

منبع: بیت ران

به "جزئیات فراوری لاستیک خودرو ، برای کدام کلاس خودرو کمبود لاستیک داریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات فراوری لاستیک خودرو ، برای کدام کلاس خودرو کمبود لاستیک داریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید