حذف خودروهای بنزینی از خیابان های ژاپن

به گزارش وبلاگ جی فورس، خبرنگاران : دولت ژاپن روز جمعه بیان نمود که قصد دارد در 15 سال آینده در قالب طرحی برای رسیدن به انتشار صفر گازهای کربنی، خودروهای بنزینی را حذف کند.

حذف خودروهای بنزینی از خیابان های ژاپن

به گزارش وبلاگ جی فورس به نقل از ایرنا؛ ژاپن همچنین در قالب این طرح قصد دارد تا سال 2050 سالانه به رشد مالی سبز (غیرآلاینده) نزدیک به 2 تریلیون دلاری برسد. راهبرد رشد سبز به عنوان یک طرح اقدام به منظور تحقق تعهد اعلام شده یوشیهیده سوگا نخست وزیر ژاپن در ماه اکتبر (مهر) برای از میان برداشتن انتشار گازهای آلاینده تا اواسط قرن جاری مطرح شده است.

سوگا سرمایه گذاری های سبز به منظور کمک به احیای اقتصاد ضربه خورده از شیوع کرونا و هماهنگ ساختن ژاپن با اتحادیه اروپا ، چین و سایر اقتصادهایی که هدف های بلندپروازانه ای در خصوص (کاهش) انتشار گازهای آلاینده تعیین کرده اند را به یکی از اولویت های مهم دولت خود تبدیل کرده است.

به گزارش رویترز دولت ژاپن مشوق مالیاتی و سایر حمایت های مالی تا سقف 90 تریلیون ین (870 میلیارد دلار) در سال در قالب رشد مالی بیشتر از طریق سرمایه گذاری های سبز تا سال 2030 و 190 تریلیون ین (1.8 تریلیون دلار) تا سال 2050 در اختیار شرکت ها قرار خواهد داد. یک صندوق سبز 2 تریلیون ینی نیز از سرمایه گذاری شرکت ها در فناوری های سبز حمایت خواهد کرد.

این طرح به دنبال آن است که تا اواسط دهه 2030 خودروهای با سوخت بنزین را با خودروهای برقی جایگزین کند. مطابق این طرح قرار است مصرف هیدروژن از 200 تن در سال 2017 تا سال 2030 به 3 میلیون تن و تا سال 2050 به حدود 20 میلیون تن در حوزه هایی مانند تولید برق و حمل ونقل افزایش یابد. راه اندازی ظرفیت تولید تا سقف 45 گیگاوات برق از نیروگاهای بادی دریایی هم در این طرح پیش بینی شده است. سهم انرژی های تجدیدپذیر در تولید برق ژاپن در حال حاضر کمتر از 20 درصد است که قرار است تا سال 2050 به 50 تا 60 درصد افزایش یابد.

منبع: اقتصادنیوز

به "حذف خودروهای بنزینی از خیابان های ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف خودروهای بنزینی از خیابان های ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید