حذف کنکور در دستور کار مجلس است

به گزارش وبلاگ جی فورس، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حذف کنکور در دستور کار کنندگان است، اضافه نمود: کنندگان مجلس در هنگام بازدید از حوزه های امتحانی آزمون سراسری فرمی را تکمیل می کنند که براساس آن فرایند برگزاری کنکور در دوران کرونا مورد ارزیابی قرار می گیرد.

حذف کنکور در دستور کار مجلس است

به گزارش وبلاگ جی فورس از ایرنا، اقبال شاکری در حاشیه بازدید حوزه امتحانی آزمون سراسری دانشگاه صنعتی امیرکبیر، گفت: مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر ستاد ملی کرونا است، بنابراین کنندگان از محل های برگزاری آزمون سراسری بازدید می کنند تا شرایط رعایت پروتکل های بهداشتی را در زمان برگزاری آزمون بررسی کنند.

وی اضافه کرد: فرمی در مجلس شورای اسلامی تهیه شده که کنندگان مجلس در هنگام بازدید از حوزه های امتحانی آزمون سراسری آن را تکمیل می کنند تا براساس این فرم ها طی روزهای آینده فرایند برگزاری آزمون سراسری در دوران کرونا مورد ارزیابی قرار گیرد.

شاکری تاکید کرد: در بدو ورود و در ورودی دانشگاه از سمت خیابان حافظ ترافیکی مشاهده نشد این درحالی است که در سال های قبل با مشکل ترافیک و تجمع والدین در مقابل درب دانشگاه محل برگزاری آزمون سراسری روبرو بودیم.

این کننده مجلس اضافه کرد: تجمع داوطلبان در هنگام ورود به حوزه های امتحانی و خروج از حوزه ها نیز اگر تداوم پیدا کند باید فرم مناسب تری برای آن درنظر گرفته شود

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اعلام نمود: در فرایند بازدید از حوزه، نحوه عملکرد مراقبین، داوطلبان و فرایند رعایت پروتکل های بهداشتی مورد بررسی قرار گرفت.

شاکری گفت: در دو تا سه کلاس محل برگزاری آزمون سراسری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تعداد صندلی های چیده شده زیاد بود که این فرایند باید اصلاح شود.

وی گفت: امسال آزمون سراسری به دلیل بیماری کرونا با شرایط خاص برگزار شد و همین امر موجب شد تا داوطلبان فشار بیشتری را تحمل کنند.

شاکری مطرح کرد: در برخی موارد شاهد آن بودیم که ستاد ملی کرونا در فرایند تصمیم گیری برای برگزاری آزمون سراسری تحت تاثیر عوامل بیرونی اقدام کرد که تصمیمات متفاوت در این زمینه موجب فشار بیشتر بر داوطلبان و خانواده های آنها شد.

مافیا اجازه حذف کنکور را نمی دهند

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع حذف کنکور در دستور کار مجلس شورای اسلامی است، گفت: مصوبه حذف کنکور مربوط به چندسال گذشته است اما این مصوبه اجرایی نشده است. در واقع می توان گفت یک شبکه منتفع در کشور وجود دارد که نمی گذارد این مصوبه اجرایی شود.

شاکری ادامه داد: مجلس شورای اسلامی نظارت کننده است و نمی تواند فعالیت اجرایی داشته باشد.

وی تاکید کرد: شبکه قدرتمندی وجود دارد که به آن مافیای کنکور می گویند و این شبکه اجازه اجرای قانون حذف کنکور را نمی دهد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برگزاری آزمون سراسری فشار روانی سنگینی به داوطلبان و خانواده های آنها وارد می کند.

شاکری تاکید کرد: درخصوص فرایند بازگشایی مدارس و دانشگاه ها ستاد ملی کرونا تصمیم گیر است و مجلس وظیفه نظارتی دارد.

منبع: جام جم آنلاین

به "حذف کنکور در دستور کار مجلس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف کنکور در دستور کار مجلس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید