حفاران غیرمجاز اندیمشک در دام یگان حفاظت میراث فرهنگی گرفتار شدند

به گزارش وبلاگ جی فورس، فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان از دستگیری دو حفار غیرمجاز در شهرستان اندیمشک و کشف و ضبط ادوات حفاری از آنان اطلاع داد.

حفاران غیرمجاز اندیمشک در دام یگان حفاظت میراث فرهنگی گرفتار شدند

به گزارش وبلاگ جی فورس به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان، سرهنگ رامین مکناوی روز دوشنبه نهم تیرماه 99 اظهار کرد: براساس گزارش مسئول پایگاه حفاظت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اندیمشک، پس از دریافت گزارشی از منابع و مخبران محلی مبنی بر حضور افراد مشکوک به منظور حفاری غیرمجاز در حوزه استحفاظی آن شهرستان، نیروهای این پایگاه به منظور صحت و سقم موضوع، به محل مورد نظر عزیمت کردند.

او ادامه داد: در بدو ورود نیروهای پایگاه به محل، مشاهده شد که دو نفر با هویت معلوم شامل یک تبعه کشور افغانستان و یک فرد بومی منطقه در حال حفاری و جست وجو برای یافتن اشیای تاریخی هستند که این افراد با مشاهده نیروهای پایگاه حفاظت قصد داشتند متواری شوند که با عکس العمل سریع و عملیاتی پیروز، این دو نفر دستگیر و با پلیس 110 تماس گرفته می گردد.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان اضافه نمود: با حضور عوامل نیروی انتظامی در محل وقوع جرم و با حفظ همه شواهد و صحنه جُرم، موضوع صورتجلسه و متهمان تحویل آنان شدند.

او اظهار داشت: این موضوع به وسیله مراجع قضائی به منظور دستگیری متهمان احتمالی دیگر درحال پیگیری است و نتیجه متعاقباً اعلام خواهد شد.

منبع: میراث آریا

به "حفاران غیرمجاز اندیمشک در دام یگان حفاظت میراث فرهنگی گرفتار شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حفاران غیرمجاز اندیمشک در دام یگان حفاظت میراث فرهنگی گرفتار شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید