خبرنگاران برداشت لیمو ترش در استان بوشهر آغاز شد

به گزارش وبلاگ جی فورس، بوشهر- خبرنگاران- مدیر زارعت سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: برداشت محصول لیمو ترش در استان بوشهر از سطح سه هزار و 595 هکتار آغاز شد.

خبرنگاران برداشت لیمو ترش در استان بوشهر آغاز شد

سمیه فرح بخش روز دوشنبه به رسانه ها گفت: از مجموع چهار هزار و 563 هکتار باغات مرکبات استان، سه هزار و 595 هکتار به کشت درختان لیموترش اختصاص دارد که از این میزان دوهزار و 782 هکتار بارور و 816 هکتار غیربارور است.

وی یادآورشد: بیشترین تولید محصول لیموترش مربوط به شهرستان های جم، دشتی و دشتستان است.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اظهارداشت: ارقام لیموترش کشت شده در باغ های استان شامل مکزیکن لایم، لیسبون و پرشین لایم است که با توجه به شرایط اقلیمی استان از کیفیت و بازارپسندی مطلوبی برخوردار است.

فرح بخش اضافه کرد: برداشت لیموترش در استان بوشهر از مرداد ماه آغاز و تا پایان شهریور ماه ادامه دارد و محصول برداشتی علاوه بر بازار مصرفی استان به سایر استان های کشور نیز ارسال می شود.

وی برگزاری کارگاه های آموزشی با هدف ارتقا افزایش آگاهی باغ داران، اجرای عملیات به باغی در زمینه استفاده از نهال استاندارد، کاربرد شیوه نوین آبیاری، تغذیه گیاهی، مبارزه با علف های هرز و آفات و بیماری ها، و مدیریت تنش های محیطی در باغ ها را از عوامل موثر در افزایش کمی و کیفی تولیدات این محصول در استان گفت.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران برداشت لیمو ترش در استان بوشهر آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران برداشت لیمو ترش در استان بوشهر آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید