خبرنگاران شیوه نامه تشخیص و تفکیک اطلاعات ابلاغ شد

به گزارش وبلاگ جی فورس، تهران-خبرنگاران- دبیر کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، در توییتی از ابلاغ شیوه نامه های جدید قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات به ویژه شیوه نامه تشخیص و تفکیک اطلاعات مربوط به حریم خصوصی و اطلاعات شخصی از اطلاعات عمومی اطلاع داد.

خبرنگاران شیوه نامه تشخیص و تفکیک اطلاعات ابلاغ شد

حسین انتظامی در توییت خود نوشت: برخی دستگاه ها در پاسخ متقاضیان اطلاعات می گفتند محرمانه است، در حالی که نبود! امروز شیوه نامه ای برای جلوگیری از این کار ابلاغ شد. البته کار مبنایی، اصلاح قانون اسناد محرمانه دولتی مصوب 1353 است که کمیسیون انتشار و دسترسی به اطلاعات به دنبال آن است.

شیوه نامه مذکور شیوه نامه شامل 12 بند است که در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات قابل دسترس است.

این شیوه نامه برای کلیه موسسات عمومی مشمول قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، کلیه موسسات خصوصی ارائه دهنده خدمات عمومی و روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران قابل اجرا است.

تا به امروز 15 شیوه نامه مرتبط تدوین شده که 9 شیوه نامه پس از طی مراحل حقوقی، کارشناسی، تصویب در کمیسیون و تأیید رییس محترم جمهوری، ابلاغ شده است.

بر اساس ماده 18 قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، تمامی مصوبات کمیسیون ذیربط، پس از تأیید رئیس جمهوری لازم الاجراست. شیوه نامه تشخیص و تفکیک اطلاعات مربوط به حریم خصوصی و اطلاعات شخصی از اطلاعات عمومی که بر اساس ماده 18 قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات مصوب 1387و آیین نامه های اجرایی آن، در تاریخ 97/10/30 به تصویب کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات رسیده بود پس از تأیید رئیس جمهوری لازم الاجرا می شد.

در نهایت این شیوه نامه در تاریخ 1399/01/30 به تایید رئیس محترم جمهور رسید و جهت اجرا ابلاغ شد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران شیوه نامه تشخیص و تفکیک اطلاعات ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شیوه نامه تشخیص و تفکیک اطلاعات ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید