خبرنگاران عبدالمهدی: شرایط آمار مبتلایان به کرونا در عراق بهتر از کشورهای پیشرفته است

به گزارش وبلاگ جی فورس، بغداد - خبرنگاران - عادل عبدالمهدی یکشنبه شب با بیان اینکه عراق از نخستین کشورهایی بود که اقدامات پیشگیرانه را (در مقابله با کرونا) انجام داد، گفت: شرایط شمار مبتلایان و جان باختگان به کووید19 در عراق بسیار بهتر از کشورهای پیشرفته است.

خبرنگاران عبدالمهدی: شرایط آمار مبتلایان به کرونا در عراق بهتر از کشورهای پیشرفته است

به گزارش خبرگزاری ملی عراق نینا به نقل از نخست وزیر دولت پیشبرد عراق، وی در جلسه نهاد عالی هماهنگی میان استان های این کشور نسبت به تک روی در مورد مبارزه با کرونا هشدار داد و گفت که این اقدام نمی تواند بیانگر یک موضع درست باشد.

وی اضافه نمود، به گواه سازمان های بین المللی، عراق با شجاعت و موفقیت قابل توجهی با ویروس کرونا مقابله می نماید و شرایط شمار مبتلایان و جان باختگان بسیار بهتر از کشورهای پیشرفته است.

نخست وزیر دولت پیشبرد عراق توضیح داد، عراق از جمله نخستین کشورهایی بود که اقدامات پیشگیرانه را (در مقابله با کرونا) در پیش گرفت، مرزها را خیلی زود بست و پیش از آن که سازمان بهداشت جهانی ویروس کرونا را به عنوان یک ویروس همه گیر در جهانی اعلام کند، قانون منع رفت وآمد را اجرا کرد.

وی همچنین به کوشش دولتش برای انتقال عراقی ها مانده در خارج به داخل کشور اشاره نمود و گفت: ما همه روزه شاهد ورود عراقی ها به کشور هستیم و نمی توانیم با وجود تمام مسائل از زیر بار مسؤولیت خود مبنی بر انتقال شهروندان عراقی به کشور شانه خالی کنیم.

عبدالمهدی گفت: برغم اینکه بودجه عراق به فروش نفت وابسته است و قیمت این ماده سوختی در هفته های اخیر کاهش شدید یافته، اما مواد غذایی به وفور در این کشور یافت می گردد، چرا که فصل زراعی سال جاری عراق نسبت به سال گذشته بسیار بهتر بوده است.

عبدالمهدی اضافه نمود، اگر سال زراعی سال جاری خوب نبود، برای مقابله با کرونا، اوضاع به مراتب دشوارتر بود.

براساس تازه ترین گزارش وزارت بهداشت عراق، مجموع مبتلایان به این بیماری در این کشور به یکهزار و 820 نفر رسیده است. تا به امروز 87 نفر نیز جان خود را در اثر ابتلا به کرونا از دست داده و یکهزار و 263 نفر بهبود یافته اند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران عبدالمهدی: شرایط آمار مبتلایان به کرونا در عراق بهتر از کشورهای پیشرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران عبدالمهدی: شرایط آمار مبتلایان به کرونا در عراق بهتر از کشورهای پیشرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید