خبرنگاران نظارت بر اجرای دستورالعمل های بهداشتی بازگشایی مدارس لازم است

به گزارش وبلاگ جی فورس، خمین - خبرنگاران - فرماندار خمین بر رعایت، نظارت و پایش دستورالعمل های بهداشتی ابلاغ شده از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا برای بازگشایی مراکز آموزشی تاکید نمود و گفت: آموزش دانش آموزان در این دوره به شیوه نامه خاصی احتیاج دارد.

خبرنگاران نظارت بر اجرای دستورالعمل های بهداشتی بازگشایی مدارس لازم است

احمد طهرانی روز دوشنبه در شورای آموزش و پرورش خمین اضافه کرد: پروتکلهای بهداشتی اعلام شده برای بازگشایی مدارس باید بومی سازی شده و کمیته ای با حضور معلمان و افراد با تجربه در فضای مجازی برای اجرای آنها تشکیل گردد.

وی بیان نمود: انتظار می رود با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک از سوی مردم خمین، این شهرستان از شرایط قرمز به زرد تبدیل گردد چرا که برنامه ریزی آموزشی در این شرایط مشکل است و محدودیتهایی را ایجاد می نماید.

فرماندار خمین با اشاره به آموز در فضای مجازی به دلیل شیوع بیماری کرونا ادامه داد: آموزش دانش آموزان پایه اول مقطع ابتدایی در اسفند سال گذشته به شکل ناقص رها شد.

وی در مورد هدفگذاری توزیع پنج هزار بسته معیشتی در مرحله دوم رزمایش یاری مومنانه در خمین گفت: بخشی از این یاریها باید برای تهیه تجهیزات مورد احتیاج دانش آموزان ساکن در مناطق روستایی که بضاعت خرید تلفن همراه و بسته های اینترنتی را ندارند، اختصاص یابد.

وی گفت: نبود مدیریت در اولویت بندی تجهیز و تعمیر مدارس این شهرستان سبب شده بعضی مراکز آموزشی در مناطق روستایی این شهرستان، سرویس بهداشتی مناسب نداشته باشندکه تعامل مدیران مدارس مناطق روستایی با دهیاری ها، مردم و خیرین در برطرف این مشکل تاثیرگذار است.

مدیر آموزش و پرورش خمین نیز در این شورا با اشاره به ابلاغ شیوه نامه بازگشایی مدارس در زمان شیوع بیماری کرونا در شرایطهای سفید، زرد و قرمز گفت: 15 درصد از دانش آموزان این شهرستان از آموزش در فضای مجازی محروم هستند.

عبدالرضا پیرحسین لو ادامه داد: بیشترین تعداد این دانش آموزان در مناطق روستایی ساکن هستند و امکان تهیه تلفن همراه هوشمند و اینترنت را ندارند.

وی اضافه کرد: با همکاری اداره مخابرات خمین مدارس روستایی این شهرستان از مودم اینترنت رایگان بهره مند شدند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) خمین گفت: 700 دانش آموز از حمایتهای این نهاد حمایتی در خمین بهره مند هستند که 30 درصد آنان گوشی هوشمند ندارند ولی ماهیانه مبلغی برای تهیه بسته های اینترنت به آنها پرداخت می گردد.

جواد داودی ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و آموزش در فضای مجازی، برای دانش آموزان احتیاجمند می توان به جای پوشاک، تجهیزات استفاده از آموزش مجازی را فراهم کرد.

19 هزار و 116 نفر از جمعیت خمین دانش آموز هستند.

شیوع ویروس کرونا موسوم به کووید 19 برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (24 آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد و به تدریج به سایر کشورهای جهان سرایت کرد.

کرونا، ویروس شایعی است که هرسال زمستان با علایم سرماخوردگی مشاهده می شد، اما از سال 2002 این ویروس جهش ژنتیکی داشته و ابتدا خود را با بیماری سارس، پس از آن مرس و در حال حاضر به شکل کووید 19 نشان داده که با دوره نهفتگی 2 تا 14 روز و با تظاهراتی نظیر تب بالا، سرفه، تنگی نفس، سردرد و گاهی با اسهال و استفراغ همراه است.

بر اساس اعلام سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی 343 هزار و 203 نفر تا 26 مرداد جاری در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت 147 نفر در 24 ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به 19 هزار و 639 نفر رسیده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران نظارت بر اجرای دستورالعمل های بهداشتی بازگشایی مدارس لازم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نظارت بر اجرای دستورالعمل های بهداشتی بازگشایی مدارس لازم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید