خبرنگاران پیگیر انتقال 16 میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا به کشور هستیم

به گزارش وبلاگ جی فورس، تهران - خبرنگاران - مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: واکسن آنفلوآنزا را اسفند سال گذشته سفارش دادیم و سال جاری تا تیر ماه نیز سفارش ها ادامه یافت و اکنون پول واکسن بلوکه نشده و دو الی سه بار این پول مرجوع شده و اکنون دنبال جهت حمل ونقلی هستیم که بتوانیم همه 16 میلیون دوز را وارد کنیم.

خبرنگاران پیگیر انتقال 16 میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا به کشور هستیم

به گزارش روز دوشنبه وبلاگ جی فورس به نقل از سازمان غذا و دارو، سید حیدر محمدی درباره آخرین شرایط واکسن آنفلوآنزا اضافه کرد: سال گذشته در این فصل یک میلیون و 600 هزار دوز واکسن آنفلوآنزا وارد کردیم، اما سال جاری با توجه به شرایط، میزان واردات 10 برابری پیش بینی شد و قرار بود 16 میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا وارد کشور گردد که تا به امروز به دلیلی مسائل تحریم، یک میلیون و 500 هزار دوز وارد و در مراکز بهداشت برای زنان باردار، گروه های پرخطر و کادر بهداشت و درمان توزیع شده است.

کوشش برای واردات واکسن آنفلوآنزا تا آخر آبان

وی بیان نمود: کوشش می کنیم تا آخر آبان ماه که فصل طلایی تزریق واکسن است، این واکسن وارد گردد، اما فعلا یک میلیون و 500 هزار دوز وارداتی به صورت رایگان به مراکز بهداشتی توزیع شد تا بر اساس اولویت به مردم تزریق گردد، اما اگر مقادیر بعدی وارد گردد برای افراد مسن و بچه ها 5 ماه تا 6 سال به مبلغ 44 هزار تومان عرضه می گردد.

فراوری داروهای موثر بر کرونا

محمدی گفت: جزو معدود کشورهایی هستیم که با شیوع بیماری کرونا داروهای آن را فراوری کردیم. در حال حاضر رمدسیویر، فاوپیراویر، توسیلیزومب در داخل فراوری می گردد و تنها در داروخانه های بیمارستانی قابل تهیه است. بنابراین بیمارستان ها نباید بیماران را برای تهیه این داروها روانه مراکز دیگر نمایند.

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو اظهار کرد: این داروها را در بیمارستان ها به میزان زیاد توزیع نموده ایم و با توجه به وفور دارو اکنون قصد صادرات هم داریم و اگر مراکز درمانی و بیمارستانی کمبود دارند به سازمان غذا و دارو اطلاع دهند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران پیگیر انتقال 16 میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا به کشور هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پیگیر انتقال 16 میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا به کشور هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید