خبرنگاران کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل نژادپرستی در آمریکا را محکوم کرد

به گزارش وبلاگ جی فورس، تهران- خبرنگاران- کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد با محکوم کردن نژادپرستی ساختاری در آمریکا، درباره حملات بی سابقه علیه خبرنگاران در این کشور هشدار داد.

خبرنگاران کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل نژادپرستی در آمریکا را محکوم کرد

به گزارش خبرگزاری فرانسه، میچل باچله کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد روز چهارشنبه نژادپرستی در آمریکا را ساختاری توصیف و آن را محکوم کرد و همچنین درباره حمله بی سابقه به وبلاگ جی فورسی که در حال پوشش اعتراضات در سراسر این کشور هستند، هشدار داد.

باچله گفت: صداهایی که خواهان سرانجام دادن به قتل آمریکایی های سیاهپوست غیرمسلح هستند، باید شنیده شوند. صداهایی که خواهان سرانجام دادن به خشونت پلیس هستند، باید شنیده شوند. و همچنین صداهایی که خواهان سرانجام دادن نژادپرستی نهادینه و ساختاری هستند که جامعه آمریکا را تباه نموده، باید شنیده شوند.

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد همچنین درباره خشونت علیه وبلاگ جی فورسی که در حال پوشش اعتراضات در آمریکا هستند و در موارد دستگیری آن ها تاکید نمود: آنچه در حال روی دادن است، حمله ای بی سابقه علیه وبلاگ جی فورس است.

هفته گذشته جورج فلوید سیاهپوست آمریکایی در حالی که در بازداشت پلیس بود و دستبند به دست داشت، در اثر فشردن زانوی پلیس سفید پوست بر گلوی او، جان باخت و موجی از اعتراض ها و خشونت ها را در سراسر آمریکا برانگیخت.

معترضان به رفتار نژادپرستانه پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان که بارها باعث بروز اعتراضات سراسری در این کشور شده است، اقدام به تظاهرات در ده ها شهر ایالات متحده کردند که در مواردی به خشونت کشیده شد.

در این اعتراضات تا به امروز هزاران نفر دستگیر شده و 13 تن نیز کشته شده اند و ده ها شهر و ایالت آمریکا برای جلوگیری از تکرار خشونت ها اقدام به اعمال مقررات منع آمدوشد نموده اند.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا که متهم به شعله ور کردن خشم معترضان با توییت های خود علیه آنان شده، روز دوشنبه تهدید به استفاده از نیروهای ارتش برای سرکوب اعتراضات کرد.

پلیس آمریکا همچنین حین سرکوب معترضان، اقدام به ضرب وشتم و دستگیری وبلاگ جی فورس نیز نموده که با انتقاد جهانی روبرو شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل نژادپرستی در آمریکا را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل نژادپرستی در آمریکا را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید