خبر مهم بانک مرکزی در جهت هدفگذاری تورمی

به گزارش وبلاگ جی فورس، خبرنگاران: هیات عامل بانک مرکزی در جلسه امروز(پنجشنبه)، نرخ سود سپرده گذاری بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی نزد بانک مرکزی را با 1 واحد درصد افزایش، 13 درصد مشخص کرد که این تصمیم از روز شنبه 14 تیرماه 1399 اجرا می گردد.

خبر مهم بانک مرکزی در جهت هدفگذاری تورمی

به گزارش وبلاگ جی فورس به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی: آخرین اطلاعات به دست آمده از عملکرد بخش واقعی اقتصاد نشان می دهد، رشد مالی بدون نفت در راستا صعودی قرار گرفته است. از طرف دیگر، نرخ تورم از هدف اعلام شده (22 درصد) فاصله دارد. بر این اساس، هیات عامل بانک مرکزی در راستای اجرای قانون پولی و بانکی کشور برای حفظ ارزش پول ملی در جلسه پنج شنبه مورخ 12 تیرماه 1399، ترتیبات جدید اجرای سیاست پولی را تصویب کرد.

براین اساس، هیات عامل بانک مرکزی براساس مواد (6) و (11) دستورالعمل عملیات بازار باز و اعطای اعتبار در قبال اخذ وثیقه توسط بانک مرکزی، نرخ سود سپرده گذاری بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی نزد بانک مرکزی را با 1 واحد درصد افزایش، 13 درصد معین کرد.

ذکر این نکته لازم است که این تصمیم با هدف کاهش دامنه دالان نرخ سود و راهنمایی نرخ تورم به سمت نرخ هدف، اتخاذ شده و از روز شنبه 14 تیرماه 1399 اجرا می گردد. یادآور می گردد که نرخ سود اعتبارگیری بانک ها از بانک مرکزی 22 درصد است.

لازم به ذکر است، پیش از این هیات عامل بانک مرکزی در روز چهارشنبه مورخ 4 تیرماه 1399، کف دالان نرخ سود را از 10 به 12 درصد افزایش داده بود.

منبع: اقتصادنیوز

به "خبر مهم بانک مرکزی در جهت هدفگذاری تورمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر مهم بانک مرکزی در جهت هدفگذاری تورمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید