درمان سومین فرد مبتلا به ایدز در جهان

به گزارش وبلاگ جی فورس، این بیمار مردی 36 ساله اهل برزیل بود که در دوره درمان تعداد ذرات ویروسی در خون او به صفر رسانده شد و پس از قطع درمان در ماه مارچ 2019، دیگر ویروس اچ ای وی، در خون وی مشاهده نشد.

درمان سومین فرد مبتلا به ایدز در جهان

پس از گذشت 9 سال از درمان کامل نخستین مبتلای ایدز و دومین بیمار از راه پیوند مغز استخوان و سلول های بنیادین، اکنون فرد دیگری درمان شده است.

دانشمندان برزیل از درمان کامل یک جوان 36 ساله مبتلا به ایدز به کمک ترکیب تهاجمی از دارو های ضد ویروسی و همچنان (نیکوتین امید و ویتامین B3) که باعث مسدود شدن سلول های بیدار ویروس شده و در نتیجه آن ها را در برابر درمان آسیب پذیر می سازد، خبر داده اند.

این بیمار مردی 36 ساله اهل برزیل بود که در دوره درمان تعداد ذرات ویروسی در خون او به صفر رسانده شد و پس از قطع درمان در ماه مارچ 2019، دیگر ویروس اچ ای وی، در خون وی مشاهده نشد. همچنین تعداد آنتی بادی های ایدز نیز کاهش یافت و امر بیانگر عدم وجود سلول های آلوده در غدد لنفاوی و روده ها است.

در بیشتر موارد، پس از قطع این جریان ویروسی در عرض چند هفته دوباره افزایش می یابد. با این حال، دانشمندان هنوز به طور دقیق نمی دانند که آیا بیمار سائوپائولو واقعاً از ابتلا به ایدز بهبود یافته است. تا به امروز دانشمندان برای تأیید عدم وجود ویروس، غدد لنفاوی و بافت های روده او را بررسی نکرده اند.

پیش از این در سال 2011 میلادی تیموتی ری براون، معروف به بیمار برلین اولین بیمار ایدزی بود که درمان یافت. بیمار لندن پیش از این برای درمان سرطان خون، مورد پیوند مغز استخوان و سلول های بنیادین قرار گرفته بود.

تیم پزشکی این بیمار گزارش کرده است که سلول های بنیادین حامل یک شناسه نادر ژنتیکی با نام CCR5 هم به وی منتقل شده بود. از قرار معلوم CCR5 مانع از استقرار ویروس اچ آی وی در بافت های بدن می شود.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید

به "درمان سومین فرد مبتلا به ایدز در جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان سومین فرد مبتلا به ایدز در جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید