درگذشت 3 کارشناس میراث فرهنگی در ماموریت

به گزارش وبلاگ جی فورس، محمد سپنجی، کارشناس میراث فرهنگی با اعلام این خبر گفت: محسن شیخ الاسلامی و ابوالفضل عبیدی - دو کارشناس دفتر محوطه ها و بناهای تاریخی وزارتخانه میراث فرهنگی - که برای بازدید از چند بنای تاریخی سیستان و بلوچستان به این استان رفته بودند، پس از برگزاری جلساتی در روز یکشنبه 19 مهر، بامداد امروز - دوشنبه 20 مهر - همراه با محمدرضا سندگل - مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان - برای بازدید از بازسازی عمارت پست خانه در چابهار (که در طول چند هفته گذشته فرایند بازسازی این بنای تاریخی توسط رسانه ها و فعالان میراث فرهنگی نقد شده بود) به سمت چابهار حرکت می نمایند.

درگذشت 3 کارشناس میراث فرهنگی در ماموریت

او ادامه داد: ماموریت آن ها ساعت سه و نیم صبح امروز از زابل به سمت چابهار شروع می گردد که براساس اعلام پلیس راه، به دلیل خواب آلودگی راننده، ماشین تصادف نموده و سه کارشناس میراث فرهنگی و راننده اداره کل میراث فرهنگی استان سیستان و بلوچستان درجا فوت می نمایند.

محسن شیخ الاسلامی که از شهریور 1397 تا دی ماه 1398 به عنوان معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی استان تهران فعالیت می کرد، در کارنامه کاری خود

سابقه فعالیت به عنوان معاون میراث فرهنگی استان قزوین، رییس کارگروه بناهای تاریخی معاونت میراث فرهنگی کشور، سرپرست دفنر فنی موزه ملی ایران، دبیر شورای فنی اداره کل استان تهران، جانشین معاون حفظ و احیاء این اداره کل و مسوول محور فرهنگی-تاریخی شهر اصفهان و محور بازار اصفهان را داشت. او کوشش های فراوانی برای حفاظت از بناهای تاریخی استان تهران انجام داد، حتی حدود یک دهه برای حفاظت از ساختمان تاریخی سینگر در تهران منتقل شد.

او در طول همه سال هایی که حتی به عنوان یک کارشناس در میراث فرهنگی استان تهران فعالیت می کرد، به گواه اهالی رسانه، همه کوشش خود را کرد تا بیماری تخریب و حذف میراث فرهنگی به جان تهران نیفتد. نشست های تخصصی میراث فرهنگی و توسعه فضاهای شهری یکی از ایده های شیخ الاسلامی است که تا کنون هفت نشست تخصصی آن با موضوعات مختلف برگزار شده اند.

ابوالفضل عبیدی - دیگر کارشناس دفتر بناها و محوطه های تاریخی میراث فرهنگی - نیز در کارنامه خود سمت معاون میراث فرهنگی استان اصفهان، مدیر کل میراث فرهنگی استان البرز و مشاور معاونت صنایع دستی وزارتخانه میراث فرهنگی را داشت.

همچنین محمدرضا سندگل - مدیر روابط عمومی میراث فرهنگی و گردشگری سیستان و بلوچستان - که اوایل دهه 90 به عنوان معاون میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان فعالیت می کرد، در طول چند سال گذشته مدیر کل روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان سیستان و بلوچستان بود.

منبع: گردشبان

به "درگذشت 3 کارشناس میراث فرهنگی در ماموریت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگذشت 3 کارشناس میراث فرهنگی در ماموریت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید