رأی صادره در خصوص ساخت اضافه دو طبقه بنا در علاء الدین باید لغو گردد

به گزارش وبلاگ جی فورس، تهران (پانا) - رئیس شورای شهر تهران گفت که رأی صادره در خصوص ساخت اضافه دو طبقه بنا در علاء الدین باید لغو گردد، گفت جایی که خلاف داشت و بر اساس کمیسیون ماده 100 آن را خراب نموده ایم الان مردم چه می گویند که دوباره تصمیم به ساخت دو طبقه اضافه گرفته گردد.

رأی صادره در خصوص ساخت اضافه دو طبقه بنا در علاء الدین باید لغو گردد

مهدی چمران در حاشیه جلسه امروز شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی درباره پاساژ علاالدین و رای کمیسیون ماده 38 گفت: این کمیسیون مربوط به معاملات شهرداری و نه مسائل شهرسازی است، در حالی که در خصوص ماجرای علاء الدین مسأله شهرسازی در کمیسیون مطرح شده است. در مدیریت سابق شهرداری و حدود 5 سال پیش یک طبقه اضافه این ساختمان حذف شد و الان رای گرفتند که دو طبقه اضافه بسازند.

رئیس شورای شهر تهران گفت: بر همین اساس روز گذشته نامه ای به کمیسیون ماده 38 ارسال کردم که در آن تاکید شد در این کمیسیون تنها بحث معاملات و اختلافات شهرداری پیگیری می گردد و باید در حیطه قانون و وظایف خود عمل نمایند. پرونده این پاساژ در دوره گذشته نباید به این کمیسیون می رفته که به اشتباه یا هر علت دیگری رفته و چنین رایی داده شده است. قطعا و یقینا باید این رای برگردد و چنین چیزی عملیاتی نخواهد شد.

چمران با تأکید بر اینکه رأی صادره در خصوص ساخت اضافه دو طبقه بنا در علاء الدین باید لغو گردد گفت: جایی که خلاف داشت و بر اساس کمیسیون ماده 100 آن را خراب نموده ایم الان مردم چه می گویند که دوباره تصمیم به ساخت دو طبقه اضافه گرفته گردد.

وی با اشاره به آنالیز لایحه اصلاحیه بودجه مصوب 1400 شهرداری تهران تاکید نمود: این مسئله با توجه به اهمیتش وقت زیادی از جلسه شورا را به خود اختصاص داد و متاسفانه شورای قبل بودجه نامعقول و غیرمنطقی را برای شهرداری در سال 1400 به تصویب رساند که با توجه به این شرایط تحقق بودجه 1400 با رقم حدود 49 هزار میلیارد تومانی غیرممکن است.

چمران با انتقاد از بسته شدن بودجه 1400 شهرداری تهران با رقم ذکر شده خاطر نشان کرد: در 9 ماهه گذشته تا به امروز 17 هزار میلیارد تومان از بودجه 1400 شهرداری تهران محقق شده است و تا سه ماه آینده در صورتی که دوستان ما در شهرداری کوشش بسیاری داشته باشند بتوانند 17 هزار میلیارد تومان دیگر به عایدی قبلی اضافه نمایند و عایدی شهرداری در نهایت تا انتها سال 1400 به 34 هزار میلیارد تومان برسد.

وی درباره رقم مورد نظر در اصلاحیه بودجه 1400 شهرداری تهران گفت: براساس این اصلاحیه بودجه 1400 شهرداری تهران از 49 هزار میلیارد تومان به حدود 37 هزار میلیارد تومان تقلیل پیدا کرد چرا که عملیاتی شدن بودجه حدود 49 هزار میلیارد تومانی قابل تحقق نبود.

رئیس شورای شهر تهران گفت: البته ما یک مبلغ 5 هزار میلیارد تومانی در اصلاحیه بودجه 1400 پیش بینی نموده ایم که در صورتی که بودجه شهرداری تهران از 37 هزار میلیارد تومان بیشتر بگردد مابقی این بودجه فقط در بخش مترو و اتوبوس هزینه گردد.

چمران بعلاوه در رابطه با جلسه انجام شده بین زاکانی شهردار تهران، فروزنده معاون توسعه و منابع انسانی شهرداری و مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: جلسه بسیار خوبی برگزار گردید که در این جلسه در رابطه با بودجه شهرداری و ظرفیت هایی که می تواند به تامین بودجه و امکانات شهرها در راستای آبادانی و پیشرفت کشور یاری کند مسائلی مطرح شد.

وی گفت: در این جلسه عنوان شد که اصلاحاتی برای بودجه سال 1401 در نظر گرفته بگردد بعلاوه قرار شد این موارد به وسیله مجلس هم پیگیری گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "رأی صادره در خصوص ساخت اضافه دو طبقه بنا در علاء الدین باید لغو گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رأی صادره در خصوص ساخت اضافه دو طبقه بنا در علاء الدین باید لغو گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید