رئیس رگولاتوری: تا 4 سال آینده باید 80 درصد خانه ها فیبرنوری 25 مگابیت داشته باشند

به گزارش وبلاگ جی فورس، صادق عباسی شاهکوه، معاون وزیر ارتباطات در یک گفت وگوی تلویزیونی بیان نمود اینترنت فیبرنوری 25 مگابیتی به خانه های کاربران خواهیم رساند.

رئیس رگولاتوری: تا 4 سال آینده باید 80 درصد خانه ها فیبرنوری 25 مگابیت داشته باشند

معاون وزیر ارتباطات می گوید براساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی، باید تا 4 سال آینده به 80 درصد خانه های کشور اینترنت با سرعت بالای 25 مگابیت بر ثانیه رسانده شود و این امر فقط با توسعه فیبرنوری جهت است.

صادق عباسی شاهکوه در یک گفت وگوی تلویزیونی با اشاره به مصوبه شورای عالی فضای مجازی گفت: وزارت ارتباطات موظف است تا چهار سال آینده، برای 80 درصد خانوارهای کشور اینترنت با سرعت بالای 25 مگابیت بر ثانیه را فراهم کند. او اشاره می کند که توسعه شبکه فیبرنوری خانگی باعث پایداری بیشتر شبکه هم خواهد شد.

معاون وزیر ارتباطات اشاره می کند که در سال های اخیر، شبکه موبایل توسعه و پیشرفت خوبی داشته است ولی شبکه ثابت دچار عقب ماندگی است و وزارت ارتباطات می خواهد در این دوره 4 ساله، برنامه های توسعه فیبرنوری را به جدیت دنبال کند.

با انتصاب وزیر ارتباطات دولت سیزدهم، عیسی زارع پور و همکارانش در این مدت بارها روی توسعه فیبرنوری و کشاندن اینترنت FTTH به خانه ها تاکید داشتند و در گفت وگوهای مختلفی اشاره کردند که یکی از مهم ترین برنامه های این وزارت خانه در 4 سال پیش رو، توسعه اینترنت ثابت است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات چندی پیش نیز با صدور حکم انتصاب رئیس نو سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، سه ماموریت ویژه برای رئیس نو این سازمان مشخص کرد و در این حکم تاکید بر توسعه فیبر نوری و ارتقای کیفیت ارتباطات سیار از جمله ماموریت های مهم عنوان شد.

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات در جلسه دیروز خود با نمایندگان مجلس بیان کردند برای تحقق پروژه فیبرنوری به اعتباراتی 50 هزار میلیارد تومانی نیاز دارند.

منبع: شبکه چی

به "رئیس رگولاتوری: تا 4 سال آینده باید 80 درصد خانه ها فیبرنوری 25 مگابیت داشته باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس رگولاتوری: تا 4 سال آینده باید 80 درصد خانه ها فیبرنوری 25 مگابیت داشته باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید