رونمایی از کتاب عکاس کانادایی در خصوص ایران در موزه کتابخانه نیاوران

به گزارش وبلاگ جی فورس، در موزه کتابخانه اختصاصی نیاوران و برای نخستین بار، از دو کتاب مرتبط با ایران اثر رولف بنی، عکاس مشهور کانادایی، رونمایی شد.

رونمایی از کتاب عکاس کانادایی در خصوص ایران در موزه کتابخانه نیاوران

موزه کتابخانه اختصاصی مجموعه نیاوران در ادامه نمایشگاه های دوره ای و رونمایی آثار خود، این بار برای نخستین بار از دو جلد کتاب اثر رولف بنی عکاس مشهور کانادایی رونمایی کرد.

در دو کتاب رولف بنی که از جمله چهره های برجسته تاریخ عکاسی دنیا به شمار می رود، به مسائل فرهنگی، روابط انسانی و بعلاوه معرفی مکان های دیدنی ایران پرداخته است.

در موزه کتابخانه نیاوران دو کتاب این عکاس مشهور کانادایی به نام های کتاب پل فیروزه چاپ شده در سال 1975 میلادی و عناصر سرنوشت چاپ شده در سال 1978 میلادی در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.

این دو کتاب که در پی تقاضای بازدیدنمایندگان برای نمایش کتاب های امضادار موجود در این موزه به نمایش درآمده است و این دو کتاب در نشان دادن ویژگی های فرهنگی، شیوه زندگی و اقلیم های متنوع جغرافیایی در ایران از جمله کامل ترین مجموعه های تصویری است و تصاویری از منظره ها، بناها، آثار باستانی، مردم و فرهنگ ایران در این کتاب ها وجود دارد. این کتاب به دو زبان فارسی و انگلیسی به چاپ رسیده است.

وجود گنجینه ای ارزشمند از کتب اهدایی و امضادار از طرف سران کشورها، هنرمندان، شعرا و نویسندگان نامی از جمله پروین اعتصامی، علی نقی وزیری، منوچهر آتشی، جان اف کندی، والت دیزنی، جواهر لعل نهرو، رولف بنی، گریشمن و بسیاری از افراد سرشناس دیگر، یکی از ویژگی های منحصر به فرد موزه کتابخانه اختصاصی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران است که این فضا را از سایر کتابخانه های دیگر متمایز ساخته و آن را به فضای موزه ای مبدل نموده است.

علاقه مندان می توانند تا خاتمه آذر ماه از ساعت 8 تا 16 جهت بازدید از این آثار ارزشمند در موزه کتابخانه مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران واقع در میدان شهید باهنر (نیاوران) مراجعه نمایند و این مجموعه تا ساعت 17 فعال است.

منبع: کجارو / ایرنا

به "رونمایی از کتاب عکاس کانادایی در خصوص ایران در موزه کتابخانه نیاوران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از کتاب عکاس کانادایی در خصوص ایران در موزه کتابخانه نیاوران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید