زیان بانک تجارت بزرگتر از بودجه یارانه ماهانه کشور

به گزارش وبلاگ جی فورس، خرداد ماه امسال بانک تجارت در یک گزارش تفسیری از کاهش دو درصدی زیان انباشته خود در سال گذشته اطلاع داد و اعلام نمود که این بانک برای تداوم کاهش زیان انباشته خود برنامه دارد.

زیان بانک تجارت بزرگتر از بودجه یارانه ماهانه کشور

حالا که صورت اقتصادی بانک تجارت تا 30 آذر ماه امسال در دسترس است، بد نیست ببینیم این بانک چقدر در تحقق بخشیدن به این هدف خود پیروز عمل نموده است؟

زیانی معادل یک ماه یارانه نقدی!

آنالیز صورت اقتصادی منتشر شده 12 ماهه منتهی به انتها آذر 99 بانک تجارت نشان می دهد ابتدای دوره این بانک 10 هزار و 717 میلیارد تومان زیان انباشته داشته است.

در طول دوره با این که پیروز شده شش هزار و 221 میلیارد تومان از این زیان را جبران کند اما انتها دوره همچنان چهارهزار و 495 میلیارد تومان زیان انباشته برای او باقی مانده است.

برای درک بهتر رقم حدودا چهارهزار و 500 میلیاردی زیان انباشته بانک تجارت تا انتها پاییز امسال، خوب است بدانید رقم کل یارانه نقدی 45 هزارتومانی ایرانیان(78 میلیون نفر) برای یک ماه تقریبا سه هزار و 600 میلیاردتومان است.

به عبارت دیگر زیان انباشته این بانک از رقم کل یارانه نقدی یک ماه ایرانیان بیشتر و چیزی تقریبا معادل شش ماه بودجه وزارت اقتصاد در امسال است.

دارایی و بدهی ها

همچنین براساس ترازنامه این بانک در همین دوره، جمع دارایی های بانک تجارت در انتها آذر ماه امسال به 332 هزار و 490 میلیارد تومان رسیده، این درحالی است که انتها اسفند 98 مجموع دارایی های آن 248 هزار و 213 میلیارد تومان بوده است.

بنابراین مجموع دارایی های این بانک 34 درصد افزایش داشته، البته در مقابل جمع بدهی های آن هم 33 درصد رشد نموده است.

بر اساس صورت اقتصادی انتها آذر ماه امسال میزان بدهی این بانک در انتها دوره به 312 هزار و 153 میلیارد تومان رسیده در حالی که انتها سال گذشته 234 هزار و 366 میلیارد تومان بوده است.

منبع: تجارت نیوز

به "زیان بانک تجارت بزرگتر از بودجه یارانه ماهانه کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیان بانک تجارت بزرگتر از بودجه یارانه ماهانه کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید