سونی عینک 3 بعدی را منسوخ می نماید

به گزارش وبلاگ جی فورس، یک حسگر سریع، حرکات چشم شما را با سرعت میلی ثانیه ردیابی می نماید و موقعیت مردمک چشم را در فضای سه محور عمودی، افقی و عمق احساس می نماید.

سونی عینک 3 بعدی را منسوخ می نماید

فناوری جدید نمایشگر واقعیت فضایی سونی برای دیدن اشیای سه بعدی به هیچ عینکی احتیاج ندارد و این ممکن است آینده فناوری سه بعدی و واقعیت مجازی باشد.

به نظر می رسد باید با عینک های سه بعدی خداحافظی کرد تا چشمان غیر مسلح ما بتواند از تصاویر نزدیک به واقعیت پذیرایی کند.

فناوری سه بعدی تا به امروز اختراع مفیدی بوده است، اما اکنون شرکت سونی یک نمایشگر سه بعدی ساخته است که برای تماشای تصاویر سه بعدی دیگر احتیاجی به استفاده از اجسام اضافی نظیر عینک های مخصوص و دست و پاگیر بر روی صورت نخواهد بود.

این نمایشگر به لطف فناوری سنجش چشم، حرکت چشم شما را ردیابی می نماید و یک تصویر سه بعدی را به هر یک از آن ها می رساند. لنز میکرو نوری که روی صفحه نمایشگر قرار گرفته است، تصویر را بین چشم چپ و راست تقسیم نموده و شما را قادر می سازد تا اشیا را با چشم غیر مسلح به صورت سه بعدی ببینید.

شرکت سونی می گوید تمام آنچه شما احتیاج دارید، چشم هایتان است.

این نمایشگر 15.6 اینچی وقتی جلوی شما قرار می گیرد، هنگامی که با لنز های آن تماس چشمی برقرار می کنید، چشمان شما را دنبال می نماید و همراه با حرکت آن ها جابجا می گردد و باعث می گردد شما احساس کنید جسم موجود روی نمایشگر به صورت 2 بعدی نیست.

یک حسگر سریع، حرکات چشم شما را با سرعت میلی ثانیه ردیابی می نماید و موقعیت مردمک چشم را در فضای سه محور عمودی، افقی و عمق احساس می نماید. الگوریتمی که در نمایشگر واقعیت فضایی اجرا می گردد، به شما امکان می دهد تجربه بصری طبیعی و روانی به صورت سه بعدی بر روی صفحه مشاهده کنید.

البته به نظر نمی رسد که این نمایشگر فعلا در دسترس همگان قرار گیرد، چرا که با قیمت پایه 5000 دلار به فروش خواهد رسید. با این حال، این نمایشگر قرار است از ماه نوامبر به بازار عرضه گردد. شرکت سونی می گوید: این فقط یک نمایشگر واضح تر با پیکسل های بیشتر یا صدای بهتر نیست. این یک چیز جدید است. این فناوری احتیاج به رابط را از بین می برد و با ذهن شما هماهنگ می گردد.

از این نمایشگر هم اکنون توسط شرکت فولکس واگن و خود سونی استفاده می گردد. این نمایشگر به عنوان مثال به نمایش طراحی ها و مدل ها و پیش نمایش ها به صورت سه بعدی یاری می نماید.

منبع: فرادید

به "سونی عینک 3 بعدی را منسوخ می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سونی عینک 3 بعدی را منسوخ می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید