صدور 24 فقره پروانه بهره برداری معدنی در استان

به گزارش وبلاگ جی فورس، معاون امور معادن سازمان صمت آذربایجان غربی اظهار کرد: در 6 ماهه نخست امسال 24 فقره پروانه بهره برداری برای معادن صادر شد.

صدور 24 فقره پروانه بهره برداری معدنی در استان

پریسا عابدپور معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی در تبادل نظر با خبرنگار گروه استان های وبلاگ جی فورس از ارومیه، اظهار کرد: در 6 ماهه نخست امسال 24 فقره پروانه بهره برداری برای معادن صادر شد که با وارد شدن این معادن به چرخه فراوری و استخراج زمینه اشتغال مستقیم برای 622 نفر فراهم گشت.

وی با بیان اینکه این معادن دارای 222 میلیون تن ذخیره قطعی می باشند، اضافه نمود: با به بهره برداری رسیدن 24 معدن نو در استان استخراج سالیانه 3 میلیون و 543 هزار تن انواع مواد معدنی از معادن استان افزایش یافت.

عابدپور توضیح داد: برای به بهره برداری رسیدن معادن مورد نظر در استان بیش از یک هزار و 205 میلیارد ریال هزینه شده است که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته در حوزه سرمایه گذاری معادن استان افزایش چشمگیری داشته است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن وتجارت اضافه نمود: بعلاوه در 6 ماهه نخست امسال 28 فقره پروانه اکتشاف برای محدوده های معدنی استان صادر و 13 فقره گواهی نامه کشف با حجم سرمایه گذاری بیش از 55 میلیارد ریال در استان صادر گشت.

عابدپور مطرح کرد: آذربایجان غربی در حال حاضر دارای 179 محدوده دارای پروانه اکتشاف معتبر و 63 معدن دارای گواهی نامه کشف معتبر با ذخیره قطعی 26 میلیون و 779 هزار تن انواع مواد معدنی با حجم سرمایه گذاری بالغ بر 621 میلیارد ریال می باشد.

معاون امور معادن سازمان صمت استان خاطر نشان کرد: هم اکنون 503 معدن دارای پروانه بهره برداری معتبر با ظرفیت استخراج اسمی سالانه 17 میلیون و 435 هزارتن انواع مواد معدنی و ذخیره قطعی بیش از یک هزار و 138 میلیون تن با حجم سرمایه گذاری بیش از 4 هزار و 810 میلیارد ریال و ایجاد اشتغال مستقیم برای 5 هزار و 179 نفر می باشد.

گ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "صدور 24 فقره پروانه بهره برداری معدنی در استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور 24 فقره پروانه بهره برداری معدنی در استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید