عربستان سعودی به دنبال لغو حج است

به گزارش وبلاگ جی فورس، یک رسانه انگلیسی آدینه مدعی شد که مقامات سعودی قصد دارند برای اولین بار در تاریخ معاصر حج تمتع را به دلیل کرونا لغو نمایند.

عربستان سعودی به دنبال لغو حج است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ جی فورس، مقامات سعودی قصد دارند برای اولین بار در تاریخ معاصر حج تمتع را به دلیل کرونا لغو نمایند.

روزنامه فایننشال تایمز انگلیس امروز آدینه به نقل از مقام ارشدی در وزارت حج و عمره سعودی گزارش داد که عربستان سعودی تصمیم گرفته به دلیل تداوم شیوع کرونا سال جاری حج تمتع را لغو کند. این مقام سعودی گفته همه جوانب این مسئله آنالیز شده و طی یک هفته آینده تصمیم رسمی در باره حج اعلام خواهد شد.

سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه سعودی با شیوع کرونا و ثبت موارد مثبت ابتلا در عربستان دستور داد که عمره برای عمره گذاران غیر عربستانی لغو گردد و بعد ها برگزاری نماز در مسجد الحرام نیز ممنوع شد.

رسانه های مصر یکشنبه این هفته به نقل از منابع آگاهی در عربستان سعودی گزارش دادند که ریاض میخواهد سرنوشت حج سال جاری (1441 ه. ق) را معین و دستورالعمل های جدید در مورد ادای این فریضه را صادر نمایند.

تعلل عربستان سعودی در معین تکلیف حج سال جاری بعضی از مقامات کشور های اسلامی را نگران نموده بود. وزارت امور مذاهب اندونوزی پیشتر از سعودی ها خواسته بود، هرچه سریعتر قبل از خاتمه ماه رمضان تصمیم خود در برگزاری یا لغو حج تمتع را اعلام کند.

تا کنون نزدیک به هشت میلیون نفر در سطح دنیا به بیماری کووید 19 مبتلا شده و بیش از 425 هزار نفر نیز بر اثر ابتلا به بیماری جان خود را است دست داده اند. براساس رسمی سعودی بیش از 119 نفر در عربستان به کرونا مبتلا شده و 893 نفر نیز جان باخته اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "عربستان سعودی به دنبال لغو حج است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان سعودی به دنبال لغو حج است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید