عملیات پرتاب کاوشگر مریخ به تاخیر افتاد

به گزارش وبلاگ جی فورس، ناسا اعلام نموده عملیات پرتاب کاوشگر استقامت به مریخ دوباره به تاخیر افتاده و زودتر از 30 جولای 2020 انجام نخواهد شد.

عملیات پرتاب کاوشگر مریخ به تاخیر افتاد

به گزارش خبرگزاری مالی ایرانبه نقل از دیجیتال ترندز، ناسا اعلام نمود عملیات پرتاب کاوشگر استقامت(Persevrance)یک بار دیگر به تاخیر افتاده است.

سازمان فضایی آمریکا در حساب کاربری توئیتر خود نوشت به دلیل تاخیر در فرایندهای پردازش مربوط به اتصال کاوشگر به موشک اطلسV ، عملیات پرتاب زودتر از 30 جولای انجام نخواهد شد.

همچنین این سازمان در پیامی در وب سایت خود توضیحات بیشتری در این باره ارائه کرد. طبق این توضیحات طی عملیات تمرینی پرتاب، اطلاعات حسگر اکسیژن مایع اطلاعات غیر منتظره ای را ثبت کرد.به این ترتیب محققان پروژه یک بار دیگر باید این مشکل را آنالیز نمایند. طی چنین عملیات تمرینی، تانکر سوخت موشک روی پد پرتاب پر می گردد. در مرحله بعد شمارش معکوس انجام و صحت سیستم های موشک آنالیز می گردد.

قرار است این کاوشگر نشانه های از حیات در سیاره سرخ را آنالیز و نمونه از سنگ و خاک آن جمع آوری کند. همراه کاوشگر استقامت یک بالگرد مریخی نیز به فضا ارسال می گردد. این بالگرد مجهز به دوربین به ناسا یاری می نماید مناطق تحقیقاتی مفید در سطح مریخ را جستجو واطلاعات برای ایجاد نقشه از مسیرها برای کاوشگرهای آینده فراهم کند.

منبع: اقتصاد ایران

به "عملیات پرتاب کاوشگر مریخ به تاخیر افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملیات پرتاب کاوشگر مریخ به تاخیر افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید