فرش قرمز انگلیس برای عروس داعش، حمایت رسمی غرب از تروریست های تکفیری!

به گزارش وبلاگ جی فورس، آنالیز ابعاد حقوقی و اجتماعی حکم دادگاه لندن در مورد بازگشت عروس داعش به انگلیس به سوژه رسانه های این کشور تبدیل شده است.

فرش قرمز انگلیس برای عروس داعش، حمایت رسمی غرب از تروریست های تکفیری!

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری وبلاگ جی فورس این روز ها بیشتر رسانه های انگلیسی، مشغول آنالیز ابعاد حقوقی و اجتماعی حکم دادگاه لندن در خصوص بازگشت عروس داعش به انگلیس هستند!

این دادگاه، اخیرا برای بازگشت دختر جوانی به نام شمیمه بیگم معروف به عروس داعش، که در سال 2015 برای پیوستن به گروه داعش به سوریه رفته بود، حکمی صادر کرد!

بر اساس این حکم، شمیمه بیگم می تواند به انگلیس باز گردد و درخواست خود را برای احیای تابعیتش ارائه نماید!

در حکم دادگاه انگلیس آمده است شمیمه بیگم می تواند به بریتانیا برگردد و همانند دیگر گروندگان به گروه های تروریستی، نسبت به حکم لغو تابعیت انگلیس اعتراض کند.

گردش کار پرونده حقوقی عرس داعش

شمیمه بیگم اکنون 20 سال دارد؛ او در سن 15 سالگی به سوریه رفت؛ پس از فروپاشی خلافت خودخوانده داعش، شمیمه بیگم در اردوگاه های محل نگهداری خانواده تروریست های تکفیری سرگردان بود.

در آن هنگام ساجد جاوید وزیر کشور انگلیس، به دلایل مسائل امنیت ملی، تصمیم به سلب تابعیت عروس داعش گرفت.

اما اکنون دادگاه انگلیس سلب تابعیت قطعی وی را رد نموده و به عروس داعش اجازه داده است تا در خصوص این حکم اعتراض کند. آن هم با حضور دوباره در خاک انگلیس!

شمیم بیگم در گفت وگو با شبکه اسکای نیوز می گوید من در طول مدتی که در قلمروی داعش و با همسرم (که از تروریست های تکفیری بود) زندگی می کردم، فقط یک خانه دار بودم! من سه هفته پس از ورود به استان رقه در شمال سوریه، با یک عنصر هلندی داعش به نام یاگو ریدجیک ازدواج کردم.

در فوریه سال جاری (بهمن ماه 1398)، کمیته تجدید نظر مهاجرت انگلیس تاکید نموده بود که سلب تابعیت از عروس انگلیسی داعش، کاملا به صورت قانونی و مستدل اجرا شده است! با این حال پس از چند ماه، مقامات قضایی انگلیس رویکرد متفاوتی در این خصوص در پیش گرفتند.

آن ها به شمیمه بیگم اجازه دادند تا به انگلیس بیاید و درخواست دوباره خود را برای کسب تابعیت این کشور ارائه کند. مقامات قضایی انگلیس در این خصوص اظهار نموده اند ملاحظات انصاف و عدالت در خصوص این قضیه، باید موازی و برابر با نگرانی های امنیت ملی باشد، به همین دلیل باید اجازه بازگشت به وی داده گردد؛ همچنین شمیمه بیگم پس از بازگشت به انگلیس، تحت نظارت و کنترل خواهد بود.

اشک تمساح رسانه های غربی برای شمیمه بیگم

بسیاری از رسانه های غربی، در یک عملیات تبلیغاتی گسترده، سعی در عادی سازی پروژه بازگشت عده ای از عناصر تروریستی و تکفیری داعش به کشورهایشان دارند.

این رسانه ها که در مقابل جنایات وقیحانه، ضد انسانی و غیر قابل توصیف داعش در سوریه و عراق سکوت نموده اند، لغو تابعیت عناصر داعش را مغایر با حقوق شهروندی می دانند!

شبکه دویچه وله در یکی از گزارش های خود، اینگونه از شمیمه بیگم دفاع می نماید لغو تابعیت شمیمه بیگم در دنیا نیز خبرساز شده است؛ بیگم که اکنون در یک اردوگاه پناهجویان زندگی می نماید، چندین بار خواستار برگشت به انگلیس شده است، تا در یک فضای بهتر عظیم شده و آینده بهتری داشته باشد؛ او در این ارتباط از مقام های انگلیس خواستار همدردی شده است!

به نظر می رسد مقامات انگلیسی و اروپایی به ابراز احتیاج همدردی عروس داعش پاسخ داده اند!

صدور حکم دادگاه لندن به سود شمیمه بیگم، به خوبی نشان می دهد که عناصر داعش حتی در صورت حضور در مناطق دوردست تر از اروپا و ارتکاب جنایات بشری، این فرصت و موقعیت را خواهند داشت تا بار دیگر به کشور های اروپایی که دارای تابعیت آن ها هستند بازگشته و زندگی خود را از سر بگیرند.

نوع مواجهه منابع قضایی و رسانه ای اروپا با پرونده شمیمه بیگم، مصداق فرش قرمزی است که کشور های غربی برای تروریست های تکفیری پهن نموده اند!

من هنوز یک داعشی هستم!

نکته حائز اهمیت اینکه شمیمه بیگم صراحتا از گذشته اش دفاع نموده و ازدواج با همسر داعشی خود را افتخاری عظیم برای خود می داند!

او در گفت وگویی با روزنامه تایمز گفته است که از رفتن به سوریه پشیمان نیست.

او تاکید نموده است که همسر هلندی خود را که همچنان در عضویت گروه داعش است، دوست دارد!

حدود 6 ماه قبل که وزارت کشور انگلیس در پاسخ به تمایل وی برای بازگشت به کشور گفت که تابعیت وی را سلب می نماید، جنجال رسانه ای زیادی در انگلیس و اروپا بر پا شد!

این رسانه ها مدعی بودند که سلب تابعیت یک انسان امکانپذیر نیست!

این در حالیست که همین رسانه ها در مقابل سلب حیات میلیون ها انسان بی گناه در منطقه غرب آسیا سکوت نموده و آن را طبیعی جلوه داده اند!

چشمک غرب به تروریست های تکفیری

مواجهه خاص مقامات قضایی (و امنیتی) انگلیس با پرونده شمیمه بیگم و زمینه سازی برای احیای تابعیت او، آن هم در حالی که وی هنوز به داعشی بودن خود افتخار می نماید، مصداق احیای تروریسم تکفیری از سوی غرب است.

به نظر می رسد پس از شکست سنگین داعش در عراق و سوریه، که مرهون جانفشانی رزمندگان مقاومت بود، این بار غربی ها سعی دارند به صورت غیر مستقیم، تضمین هایی را به تروریست های تکفیری ساکن اروپا (جهت امکان بازگشت آن ها به کشورهایشان پس از ارتکاب جرایم تروریستی) فراهم سازند.

در این پروژه، شاهد هم افزایی معنادار آمریکا و اروپا با یکدیگر هستیم؛ واشنگتن و لندن و البته بعضی کشور های اروپایی دیگر در صدد بازتعریف داعش به سود اهداف تروریستی خود در منطقه بوده و موضوع مبارزه با داعش اساسا اصالتی ندارد.

در این میان رویکرد دولت آمریکا، انگلیس و متحدان آن ها از جمله عربستان سعودی باید مورد تحلیل جدی قرار گیرد.

بدیهی است که اقدام اخیر دستگاه قضایی انگلیس در حمایت از یک عضو گروه داعش (که حتی هنوز از عضویت در این گروه دفاع می نماید)، نمی تواند تصادفی و بر اساس یک اتفاق بوده باشد!

مقامات انگلیسی و اروپایی در ماورای این رفتار، پیغام خاصی را به تروریست های تکفیری مخابره نموده و چتر حمایتی خود را این بار به صورتی علنی تر بر سر آن ها پهن نموده اند.

بدون شک در آینده ای نزدیک، اسناد و شواهد بیشتری در خصوص کوشش دستگاه های امنیتی، قضایی و دولتی غرب در حمایت از تروریست های تکفیری ساکن کشور های اروپایی منتشر خواهد شد.

منبع: میزان

4127

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "فرش قرمز انگلیس برای عروس داعش، حمایت رسمی غرب از تروریست های تکفیری!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرش قرمز انگلیس برای عروس داعش، حمایت رسمی غرب از تروریست های تکفیری!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید