فروش اجباری کالا همراه با هر کالای دیگر تخلف است

به گزارش وبلاگ جی فورس، تهران (پانا) - رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و فراوری کنندگان با اشاره به کنترل عملکرد عوامل فروش و توزیع کنندگان کالا می گوید فروش اجباری کالا همراه با هر کالای دیگر تخلف است و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد و انتظار داریم با خود کنترلی شبکه فروش، شاهد بروز تخلفات نباشیم.

فروش اجباری کالا همراه با هر کالای دیگر تخلف است

به گزارش وزارت صمت؛ با توجه به اخبار و گزارشات دریافت شده در مورد نحوه توزیع روغن خوراکی، جلسه ای به ریاست معاون وزیر و رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و فراوری کنندگان و با حضور کنندگان شرکت های فراوریی و پخش برگزار و در زمینه فروش اجباری روغن نباتی به همراه سایر محصولات بحث و برتخلف بودن این موضوع تاکید شد.

عباس تابش رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و فراوریکنندگان، با تشریح توزیع قانونمند و انتظار رفتار شبکه توزیع به خصوص در توزیع روغن به ضرورت کنترل همه عوامل توزیعی تاکید و نتیجه مورد انتظار را از فراوریکنندگان و عوامل پخش طلب کرد.

وی افزود: فروش اجباری هر کالایی با کالای دیگر تخلف و خلاف قانون است؛ لذا باید رفتار همه عوامل فروش و توزیع کنندگان و کنندگی های عرضه مورد رصد قرار گرفته و از انجام تخلف موضوعی به خصوص عرضه خارج از شبکه و گرانفروشی جلوگیری گردد. بدیهی است مسئولیت عملکرد همه کسانیکه سفارش می گیرند (ویزیتورها) و عوامل پخش، با واحد های اصلی بوده و حتما باید کنترل های لازم در این خصوص توسط این شرکت ها صورت گیرد.

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و فراوریکنندگان، با بیان فرایند نظارت و بازرسی های صورت گرفته بر حسن توزیع روغن خوراکی شرکت های پخش و توزیع کنندگان مواد غذایی و پفراینده های تخلفاتی تشکیل شده در مورد توزیع خارج از شبکه روغن خوراکی؛ تاکید نمود: مطابق دستور العمل ابلاغ شده این سازمان، سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان و بازرسان اصناف موظفند، ضمن برنامه ریزی مناسب و انجام بازرسی های موردی و مستمر، اقدامات نظارتی و بازرسی خود را بر چگونگی فروش و توزیع روغن خوراکی متمرکز کنند.

تابش افزود: اقدامات نظارتی برای اقلام یارانه ای و کالا های اساسی همچنان با جدیت و با استفاده از توان و ظرفیت همه دستگاه های نظارتی در حال پیگیری بوده و تا کنون پفراینده هایی نیز برای متخلفان تشکیل شده است، اما انتظار داریم با خود کنترلی شبکه فروش، شاهد بروز تخلفاتی از این قبیل نباشیم.

وی با بیان این مطلب گفت: همکاران ما در واحد های صنعت معدن و تجارت موظفند کماکان با نظارت لازم، با فروش اجباری کالا ها همراه با روغن نباتی یا هر کالای دیگری به شدت مقابله و در صورت مشاهده تخلفات، برخورد قانونی کنند و مردم می توانند تخلفات مشاهده شده را به وسیله تلفن 124 سازمان حمایت و سازمان های صمت استان ها گزارش کنند.

در ادامه شرکت های فراوریی و پخش روغن خوراکی با تقبیح هر گونه تخلف از جمله تخلف فروش اجباری اظهار کردند؛ کارخانجات روغن نباتی هیچ نقشی در فروش اجباری سایر کالا ها همراه با روغن نباتی نداشته و فرایند فروش روغن نباتی در شبکه توزیع مطابق ضوابط انجام می گردد، اما بعضا تخلفاتی از سوی بعضی عوامل فروش صورت می پذیرد که بایستی با آن برخورد گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "فروش اجباری کالا همراه با هر کالای دیگر تخلف است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش اجباری کالا همراه با هر کالای دیگر تخلف است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید