قیس سعید در شرح دلایل تصمیمات فوق العاده : تونس در آستانه سقوط بود

به گزارش وبلاگ جی فورس، رئیس جمهور تونس در تماس تلفنی با مسؤول سیاست خارجه اتحادیه اروپا درباره دلایل اتخاذ تصمیمات فوق العاده خود در تونس تبادل نظر کرد.

قیس سعید در شرح دلایل تصمیمات فوق العاده : تونس در آستانه سقوط بود

به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، دفتر قیس سعید، رئیس جمهور تونس در بیانیه ای خاطرنشان کرد که سعید عصر آدینه تماس تلفنی از سوی جوزپ بورل، مسؤول سیاست خارجه اتحادیه اروپا دریافت کرد.

طبق این بیانیه، سعید در این گفتگوی تلفنی دلایلی که او را به اتخاذ تصمیماتی فوق العاده بر اساس متن قانون اساسی این کشور و رویه های آن سوق می داد، توضیح داد.

رئیس جمهور تونس با اشاره به استدلال های غلطی که بعضی تونسی ها درباره شرایط حقوق و آزادی ها شایعه می نمایند، گفت: این در حالی است که بخش مربوط به آزادی ها در قانون اساسی تحت تاثیر قرار نگرفته بلکه فعالیت های مجلس با توجه به اینکه به میدانی برای درگیری ها تبدیل شده بود و در آن طی مناسبت های متعدد خون به زمین ریخته شده بود، تعلیق شدند.

او با تاکید بر اینکه کشور تونس در آستانه سقوط قرار داشته، گفت: با مخالفانی که برای برپایی تظاهراتی دروغین هزینه می نمایند، با نرمش زیادی برخورد شد.

سعید در ادامه تاکید نمود بعضی تونسی ها در خارج از کشور هستند که در حق کشور خود بد می نمایند و تصویر اشتباهی از شرایط آزادی ها در این کشور را ارائه می دهند.

طبق بیانیه دفتر ریاست جمهوری تونس، بورل نیز در این گفتگوی تلفنی اظهار کرد که این اطلاعات را در نشست آینده شورای وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا و اعضای مجلس اروپا ارائه خواهد نمود.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "قیس سعید در شرح دلایل تصمیمات فوق العاده : تونس در آستانه سقوط بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیس سعید در شرح دلایل تصمیمات فوق العاده : تونس در آستانه سقوط بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید