مشارکت فکری وسازنده صاحب نظران در اجرای مطلوب پروژه ملی مهر

به گزارش وبلاگ جی فورس، معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کرمان در جلسه ستاد پروژه مهر سال تحصیلی 1401-1400 گفت: مشارکت فکری همه صاحب نظران در اجرای مطلوب پروژه مهر، سازنده است.

مشارکت فکری وسازنده صاحب نظران در اجرای مطلوب پروژه ملی مهر

به گزارش وبلاگ جی فورس کرمان، سید محمد حبیب اللهی گفت: سال تحصیلی1400-1399که در حال برداشتن آخرین گام های آن هستیم، تجربه بسیار متفاوتی برای آموزش و پرورش بود، زیرا که با بحرانی روبرو شدیم که هیچ گونه پیش زمینه فکری و آمادگی در مورد برنامه ریزی برای آموزش مجازی نداشتیم.

وی با اشاره به این که در سال تحصیلی گذشته پنج کارگروه برای اجرای پروژه مهر داشتیم اضافه کرد: دو کارگروه آموزشی و پرورشی به منظور آمادگی آموزش های غیرحضوری و کارگروه سلامت و بهداشت به منظور نظارت بیشتر بر اجرای دقیق شیوه نامه های بهداشتی سال گذشته به کارگروه های ستاد پروژه مهر اضافه شد، هر چند که ضرورت تشکیل کارگروه فناوری اطلاعات به منظور برطرف چالش های سامانه های دانش آموزی احساس می گردد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه در حال برداشتن گام نهایی سال تحصیلی 1400-1399 هستیم، گفت: کارنامه امتحانات نهایی پایه دوازدهم در این سال تحصیلی به ما نشان می دهد که تا چه اندازه در آموزش غیرحضوری پیروز بوده ایم، اما پیش بینی می گردد سال تحصیلی جدید را با چالش هایی از جنسی جدیدتر شروع کنیم ضمن این که هنوز اطمینان نداریم شرایط کرونا در کشور به چه شکلی پیش رود و آیا مدارس صد در صد به صورت فیزیکی بازگشایی می شوند یا خیر؟ چرا که مقرر شده اقشار زیادی از مردم تا آن موقع از جمله معلمان واکسینه شوند اما باز، عدم واکسینه شدن دانش آموزان موضوع دیگری است.

حبیب اللهی بیان نمود: چالش مهم ما در پروژه مهر سال آینده، چالش بی رغبتی و بی میلی دانش آموزان برای رفتن به مدرسه است که به علت تغییر سبک زندگی دانش آموزان اتفاق افتاده، تعدادی از خانواده های کم درآمد سال گذشته از حضور فرزاندانشان در کلاس های غیرحضوری ممانعت و فرزندان خود را روانه بازار کار کردند.

وی گفت: پیش بینی می گردد در سال تحصیلی آینده حتی کلاس هایی با حضور 50 نفر دانش آموز داشته باشیم که باید استان را برای ساماندهی مطلوب فضا، تجهیزات، نیروی انسانی، دانش آموز و....آماده کنیم.

وی با بیان اینکه در ستاد پروژه مهر احتیاج به مشارکت فکری همه داریم اضافه کرد: پروژه مهر به لحاظ ساختار تعریف شده اجرا می گردد، اما باز هم احتیاج است رابطان با مسئولان کارگروه ها هماهنگ باشند و از نظرات همه صاحب نظران در این زمینه استفاده گردد.

منبع: جام جم آنلاین

به "مشارکت فکری وسازنده صاحب نظران در اجرای مطلوب پروژه ملی مهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشارکت فکری وسازنده صاحب نظران در اجرای مطلوب پروژه ملی مهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید