مقامات ارشد امنیتی افغانستان: نگران خروج سربازان خارجی نیستیم

به گزارش وبلاگ جی فورس، مسوولان ارشد امنیتی افغانستان اعلام کردند نیروهای امنیتی این کشور آمادگی کامل دفع حملات احتمالی طالبان را داشته و نگران خروج نیروهای خارجی از افغانستان نیستند.

مقامات ارشد امنیتی افغانستان: نگران خروج سربازان خارجی نیستیم

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان وبلاگ جی فورس، مسوولان ارشد امنیتی امروز شنبه (4 اردیبهشت) در یک نشست خبری مشترک اعلام کردند که برای دفع هر نوع تهدیدی از سوی طالبان پس از خروج نیروهای آمریکایی و ناتو آمادگی کامل دارند.

محمدیاسین ضیا، سرپرست وزارت دفاع ملی و رییس ستاد ارتش افغانستان، در این نشست خبری گفت که نیروهای امنیتی این کشور توانایی دفاع را دارند و از هر جهت آماده اند که هر نوع تهدید طالبان را دفع نمایند.

حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان، نیز در این نشست خبری تأکید کرد که نیروهای امنیتی این کشور آماده دفع حملات طالبان هستند و مردم نگران خروج نیروهای خارجی نباشند.

به گفته حمدالله محب، جامعه جهانی با وجودی که از افغانستان خارج می گردد، اما یاری های فنی و اقتصادی اش به افغانستان ادامه می یابد.

وی اضافه نمود: در حال حاضر افغانستان 63 هواپیمای جنگی دارد که تمام افغانستان را تحت پوشش قرار می دهد و احتیاج نیروهای هوایی را برطرف می نماید.

محب گفت که نیروهای امنیتی افغانستان تسلط کامل بر شرایط دارند و همسایگان و کشورهای منطقه و شهفرایندان کشور از این بابت نگران نباشند.

مشاور امنیت ملی افغانستان وجود مسائل و دشواری ها در زمینه تأمین امنیت این کشور را تأیید کرد، اما گفت که کوشش می گردد این مسائل حل گردد.

حیات الله حیات، سرپرست وزارت کشور افغانستان، در این نشست خبری گفت که طالبان همه ساله در فصل بهار به دلیل کشت خشخاش، جنگ را افزایش می دهند که نباید به خروج نیروهای خارجی در ماه می نسبت داده گردد.

وی تأکید کرد که طالبان در قندهار به شدت شکست خورده اند و حتی اعلامیه داده اند که بس است، نزنید. به گفته او، حدود یک هزار و 100 عضو طالبان در ارغنداب قندهار کشته شده اند.

ضیا توضیح داد که نیروهای خارجی در پایگاه های بگرام، کابل و مزارشریف حضور دارند و متباقی جاها را به نیروهای امنیتی افغانستان واگذار نموده اند. به گفته او، نیروهای خارجی تجهیزات خود را به نیروهای امنیتی افغانستان می سپارند.

رییس ستاد ارتش افغانستان اضافه نمود که طالبان در هر کجا که توانایی حمله را داشته ، یورش برده اند و توانایی حمله گسترده و تعرضی را ندارند.

مسوولان ارشد امنیتی افغانستان در حالی از تأمین امنیت و دفع تهدیدات طالبان پس از خروج نیروهای خارجی اطمینان می دهند که مقام های ارشد آمریکایی در روزهای اخیر نسبت به توانایی نیروهای امنیتی و قوای هوایی افغانستان ابراز نگرانی نموده اند. حتی احتمال فروپاشی ارتش نیز پس از خروج نیروهای خارجی مطرح شده است.

فرایند خروج نیروهای خارجی براساس آن چه اعلام شده است، قرار است در ماه می شروع گردد و تا 11 ماه سپتامبر ادامه یابد. آمریکا برای خروج مصون نیروهایش چند بمب افکن را به منطقه فرستاده است.

ر

منبع: خبرگزاری فارس

به "مقامات ارشد امنیتی افغانستان: نگران خروج سربازان خارجی نیستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقامات ارشد امنیتی افغانستان: نگران خروج سربازان خارجی نیستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید