مهندسی اخبار کرونا در فیسبوک

به گزارش وبلاگ جی فورس، یوتیوب همچنین حذف ویدیو های با محتوای مشکوک را که تئوری های توطئه درباره ارتباط شبکه های 5جی و انتشار ویروس کرونا را دامن می زنند، شروع نموده است. این اقدام پس از چندین حمله به برج های مراقبت موبایل انجام شده است.

مهندسی اخبار کرونا در فیسبوک

فیسبوک، یوتیوب و توییتر، بنِرها و برچسب ها و هشدار های برجهنده (پاپ آپی) تعبیه نموده اند که کاربران را به وب سایت های ثالثی راهنمایی می نماید که اطلاعات معتبر و قابل اطمینان ارائه می دهند .

فیسبوک اعلام نمود آن دسته از کاربران مرتبط با مباحث مربوط به ویروس کرونا را که آسیب زننده شناسایی شده اند، به سازمان بهداشت دنیای ارجاع می دهد.

این تازه ترین مورد از رشته اقدامات این غول تکنولوژی برای مهندسی مباحث عمومی درباره ویروس کرونا است، و چند روز پس از توقف بودجه سالانه 500 میلیون دلاری ایالات متحده به سازمان بهداشت دنیای صورت می گیرد. دولت آمریکا به دنبال مرور پاسخگویی این سازمان به همه گیری بیماری کووید-19 این تصمیم را گرفت.

گای روزن، یکی از معاونان فیسبوک، ضمن اعلام هشدار های جدید پاپ آپ، گفت که این شرکت قصد داشت کاربران را با منابع قابل اطمینان مانند سازمان بهداشت دنیای مرتبط سازد.

روزن روز پنجشنبه گفت: از زمانی که کووید-19 در ماه ژانویه یک همه گیری دنیای اعلام شد، ما کوشش نموده ایم تا مردم را با اطلاعات دقیق از سوی کارشناسان مرتبط سازیم و جلو انتشار ااطلاعات نادرست و مضر درباره کووید-19 را در شبکه مان بگیریم.

فیسبوک به وسیله مرکز اطلاعات کووید-19 خود، دو میلیارد نفر را با مسئولان بهداشت و درمان مرتبط نموده است و بیش از 350 میلیون کاربر برای کسب اطلاعات از منابع معتبر بر روی این گزینه ها کلیک می نمایند.

در ماه ژانویه، سازمان بهداشت دنیای در توییتی نوشت که مقامات چینی گفته اند شاهدی نیست که سرایت (ویروس از) انسان به انسان را در ووهان (شهری در چین که منشاء ویروس کرونا شناخته شده است) ثابت کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، ضمن اعلام آنالیز 60 تا 90 روزه بر عملکرد سازمان بهداشت دنیای، با اشاره به آن موضع گیری گفت که این سازمان از ارائه گزارش های معتبر از منابعی در ووهان در دسامبر 2019 که در تقابل مستقیم با مواضع رسمی دولت چین بود، بازماند.

رئیس جمهوری ایالات متحده در نشست روزانه خود درباره ویروس کرونا گفت: علی رغم گزارش ها و شواهد تعیین از نیمه ژانویه، سازمان بهداشت دنیای این گفته را تکرار کرد و آن را علنا تایید کرد که سرایت به وسیله انسان به انسان صورت نمی گیرد.

او گفت: سازمان بهداشت دنیای اطلاعات دروغین چین درباره ویروس را پیش برد و گفت که ویروس کرونا مسری نیست و لزومی به اعمال منع مسافرت وجود ندارد. تکیه سازمان بهداشت دنیای بر اطلاعات برآمده از چین، احتمالا عامل افزایش 20 درصدی انتشار ویروس کرونا در سطح دنیا است.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک، در رسانه های اجتماعی اعلام نمود که فیسبوک در خصوص 40 میلیون مطلب فیسبوکی که از سوی شرکای امنیتی این شرکت راستایی آزمایی شده اند، هشدار هایی صادر نموده است، و اضافه نمود که فیسبوک صد ها هزار مطلب حاوی اطلاعات جعلی مرتبط با کووید-19، از جمله مطالب مربوط به فرضیه هایی که می تواند منجر به آسیب جسمی گردد، مانند نوشیدن مایع سفیدنماینده برای درمان ویروس، را حذف نموده است.

او نوشت: در خصوص اطلاعات جعلی دیگر، به محض آن که کذب بودنشان از سوی شرکای راستی آزمای ما آشکار گردد، جلو پخش آن ها را می گیریم، برچسب های هشدار آمیز بر آن ها می زنیم، و از تکرار پیغام های مشابه هم ممانعت می کنیم.

فیسبوک، یوتیوب و توییتر، بنِرها و برچسب ها و هشدار های برجهنده (پاپ آپی) تعبیه نموده اند که کاربران را به وب سایت های ثالثی راهنمایی می نماید که اطلاعات معتبر و قابل اطمینان ارائه می دهند.

رهبرد جدید فیسبوک برای شناسایی و جلوگیری از انتشار مطالب جعلی، کاربران را به صفحه سازمان بهداشت دنیای راهنمایی می نماید و یوتیوب هم کاربرانش را به صفحه مخصوص ویروس کرونا در مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها رهنمون می گردد.

یوتیوب همچنین حذف ویدیو های با محتوای مشکوک را که تئوری های توطئه درباره ارتباط شبکه های 5جی و انتشار ویروس کرونا را دامن می زنند، شروع نموده است. این اقدام پس از چندین حمله به برج های مراقبت موبایل اجرا شده است.

توییتر نیز استفاده از نرم افزار خودآموز کامپیوتری را برای حذف اطلاعاتی که آن ها را دروغین می داند، افزایش داده است.

یک سخنگوی توییتر گفت: ما به اقدام در خصوص حساب هایی که قوانینمان را نقض می نمایند، از جمله محتوا های مرتبط با ادعا های غیرقابل اثباتی که موجب ناآرامی اجتماعی، دلهره گسترده و بی نظمی می شوند، ادامه می دهیم، اگر افراد به محتوای مشکوک در صفحات ما برخوردند، لطفا به ما گزارش دهند.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید

به "مهندسی اخبار کرونا در فیسبوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهندسی اخبار کرونا در فیسبوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید