نتایج مثبت داده های پیش بالینی سیستم تحویل نانوذرات ضدسرطان

به گزارش وبلاگ جی فورس، جنپرکس (Genprex) یکی از شرکت های فعال در حوزه ژن درمانی است. داده های پیش بالینی پتانسیل درمانی بالای سیستم تحویل نانوذرات جنپرکس را نشان می دهد.

نتایج مثبت داده های پیش بالینی سیستم تحویل نانوذرات ضدسرطان

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ جی فورس، جنپرکس (Genprex) یکی از شرکت های فعال در حوزه ژن درمانی است. داده های پیش بالینی پتانسیل درمانی بالای سیستم تحویل نانوذرات جنپرکس را نشان می دهد.

شرکت جنپرکس از فناوری Oncoprex، بهره مند است، یک سیستم تحویل نانوذره برای تحویل پلاسمید DNA FAS برای درمان سرطان متاستاتیک کولورکتال که این شرکت از آن استفاده می کند.

جنپرکس بیش از 50 بیمار NSCLC را در آزمایش های بالینی با Reqorsa، مورد آزمایش قرار داده است. Reqorsa کاندیدای اصلی داروی این شرکت که از سیستم تحویل نانوذرات Oncoprex برای تحویل ژن TUSC 2 استفاده می کند.

مطالعه پیش بالینی منتشر شده نشان می دهد که Oncoprex به صورت انتخابی می تواند رشد تومور روده بزرگ انسانی را در داخل بدن در مدل های موش سرکوب می کند. مراحل تولید این دارو شامل ترکیب پلاسمید DNA با نانوحامل لیپیدی Oncoprex است.

به گفته این شرکت، برنامه انکولوژی جنپرکس از سیستم تحویل نانوذرات غیر ویروسی Oncoprex استفاده می کند که اولین پلتفرم تحویل ژن درمانی سیستمیک است که برای درمان سرطان در انسان استفاده می شود.

سیستم تحویل Oncoprex، پلاسمید DNA تنظیم کننده کلسیم میتوکندری (TUSC 2) و سرکوبگر تومور، را در درمان ایمونوژن Reqorsa ارائه می کند. سازمان غذا و داروی آمریکا فناوری درمانی ایمونوژن Reqorsa را برای سلول غیر کوچک سرطان ریه (NSCLC) و همچنین در درمان ترکیبی با تاگریسو (osimertinib) برای بیماران در مراحل پایانی با جهش EFGR که تومور ها پیشرفت کردند، تایید کرده است.

یک کارآزمایی بالینی فاز اول نشان داد که درمان سیستمیک و داخل وریدی با استفاده از سیستم تحویل نانوذرات Oncoprex می تواند سلول های تومور را به طور انتخابی و ترجیحی هدف قرار می دهد، که منجر به فعالیت ضد سرطانی بالینی قابل توجهی می شود. به گفته مسئولان این شرکت، نانوذرات ایمن زا نیستند و امکان دوز درمانی تکراری وجود داشته که با این کار نیمه عمر طولانی تری در گردش خون ایجاد می کنند.

سازمان غذا و داروی آمریکا اولویت بالایی برای روش های ژن درمانی قرار داده است به طوری که یکی از مسئولان این سازمان در سال 2018 گفته بود که سازمان غذا و داروی آمریکا تقریبا 80 درصد از تمرکز خود را روی موضوع ژن درمانی قرار داده است. در سال 2019 نیز این سازمان اعلام کرد که در حال انطباق با موج تازه برنامه های دارویی مبتنی بر ژن درمانی است و موضع خود را نسبت به سال های گذشته درباره توسعه این نوع دارو ها تغییر داده است. این تغییر موضوع نشان می دهد که شرکت های فعال در حوزه ژن درمانی باید کارایی درمانی دارو های خود را به اثبات رسانده و بتوانند این محصولات را در مقیاس بالا تولید کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نتایج مثبت داده های پیش بالینی سیستم تحویل نانوذرات ضدسرطان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج مثبت داده های پیش بالینی سیستم تحویل نانوذرات ضدسرطان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید