نتیجه یک سوم از آزمایش های آنتی بادی کرونا کاذب است

به گزارش وبلاگ جی فورس، یک بررسی جدید که اخیرا اجرا شده نشان می دهد، نتیجه یک سوم از همه آزمایش های آنتی بادی ویروس کرونا ممکن است منفی کاذب باشد.

نتیجه یک سوم از آزمایش های آنتی بادی کرونا کاذب است

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ جی فورس به نقل از دیلی میل، یک بررسی جدید که اخیرا اجرا شده نشان می دهد، نتیجه یک سوم از همه آزمایش های آنتی بادی ویروس کرونا ممکن است منفی کاذب باشد.

پادتن یا آنتی بادی، نوعی پروتئین است در دستگاه ایمنی بدن که از جمله در پاسخ به حمله باکتری یا ویروس تولید می شود تا به آنتی ژن حمله و آنرا بی اثر کند. وجود پادتن ها نشان می دهد که فرد پیش تر به بیماری مشخصی دچار شده که بدن در پاسخ به آن، آنتی بادی را تولید کرده است.

محققان 40 مطالعه که شامل تست های آنتی بادی ویروس کرونا بود را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند؛ این تست ها مشخص می کند شخص قبلاً به ویروس کرونا آلوده بوده است یا خیر.

یک گزارش جدید حاکی است، هیچ مدرکی مبنی بر صحت آزمایش خون آنتی بادی کروناویروس وجود ندارد.

محققان ده ها مطالعه را در مورد کیت های آنتی بادی بررسی کردند که مشخص می کند کسی که قبلاً به ویروس کرونا آلوده بوده یا نه و آیا بدن پاسخ ایمنی ایجاد کرده است یا خیر.

این تیم بین المللی به سرپرستی مرکز بهداشت دانشگاه مک گیل در مونترال می گوید این مشاهدات نشانگر ضعف های مهمی در شواهد مربوط به آزمایشات سرولوژیکی کووید 19، به ویژه مواردی است که به عنوان تست های آنتی بادی به بازار عرضه می شود.

منبع: خبرگزاری فارس

به "نتیجه یک سوم از آزمایش های آنتی بادی کرونا کاذب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتیجه یک سوم از آزمایش های آنتی بادی کرونا کاذب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید