نخست وزیر لبنان: در حال آماده سازی طرحی برای بازگرداندن اموال خارج شده هستیم

به گزارش وبلاگ جی فورس، نخست وزیر لبنان با بیان اینکه بیماری کووید 19 هزینه های زیادی بر دولت تحمیل کرده، گفت که وقت آن رسیده است که محدودیت های مربوط به کرونا برداشته شود.

نخست وزیر لبنان: در حال آماده سازی طرحی برای بازگرداندن اموال خارج شده هستیم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ جی فورس، حسّان دیّاب، نخست وزیر لبنان گفت که مقابله با ویروس کرونا در این کشور، تلاش و وقت و امکانات مادی زیادی را گرفته است؛ امکاناتی که به گفته وی، کم است.

دیاب در واکنش به انتقاد برخی از دولت جدید او گفت که برخی چنان دولت لبنان را مورد بازخواست قرار می دهند که گویی این دولت 73 ماه است که روی کار آمده است.

نخست وزیر لبنان همچنین اقدامات رئیس بانک مرکزی را شک برانگیز دانsت و گفت که این مسئله منجر به نوسان قیمت لیره لبنان شده است. او رئیس بانک مرکزی را خطاب قرار داد و گفت که او بیاید و به مردم لبنان بگوید در پس پرده و ماجرای کاهش قیمت لیره در برابر دلار چیست.

او زیان بانک مرکزی لبنان را گسترده دانست و گفت که نتیجه تصمیات این نهاد هفت میلیارد دلار آمریکا زیان بوده است و آمارها و داده ها نشان می دهد که از ماه فوریه گذaته تا به امروز 5.7 میلیارد دلار از سپرده ها از لبنان خارج شده است.

به گزارش المیادین، نخست وزیر لبنان گفت که دولتش در حال بررسی آماده کردن پیش نویس طرحی است که صاحبان بانک ها و سرمایه گذاران را ملزم به بازگرداندن پول های خارج شده به لبنان می کند.

او همچنین گفت که زمان آن رسیده است که قرنطینه و محدودیت های مربوط به کرونا برداشته شده و ادارات بازگشایی شود.

طی یکی دو روز گذشته، شماری از شهروندان لبنانی در اعتراض به کاهش قیمت لیره در برابر دلار، به رغم ممنوعیت های اعمال شده به دلیل کرونا، دست به اعتراض در برابر بانک مرکزی زدند.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "نخست وزیر لبنان: در حال آماده سازی طرحی برای بازگرداندن اموال خارج شده هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر لبنان: در حال آماده سازی طرحی برای بازگرداندن اموال خارج شده هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید