هایکو ماس: بحران کرونا تاریخی است

به گزارش وبلاگ جی فورس، وزیر امور خارجه آلمان که امروز به ایتالیا سفر می نماید قبل از پرواز خود در سخنانی کرونا را بحرانی تاریخی دانست که البته قابلیت آن را دارد که خطوط جدایی سابق در این اتحادیه را رفع کند.

هایکو ماس: بحران کرونا تاریخی است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ جی فورس به نقل از آر ان دی آلمان، هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان برای ارائه نکات محوری و مهم دوران ریاست دوره ای این کشور بر اتحادیه اروپا که در نیمه دوم امسال میلادی آغاز می گردد امروز (دوشنبه) به ایتالیا سفر نموده است.

این سیاستمدار بلند پایه آلمانی می خواهد همراه با لوئیجی دی مایو، همتای ایتالیایی خود از مقر اصلی عملیات دریایی اتحادیه اروپا موسوم به ایرینی برای نظارت بر تحریم تسلیحاتی لیبی بازدید نموده و ملاقاتی هم از انستیتو دولتی اسپالانزانی برای پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری های عفونی و واگیر خواهد داشت.

هایکو ماس در آستانه سفر به ایتالیا در سخنانی گفت: یک آغاز مجدد قدرتمندانه فرایند مالی و اجتماعی اروپا اولویت اصلی ریاست دوره ای آلمان بر اتحادیه اروپا خواهد بود. ما مصمم هستیم که حالا هیچ کشوری در اروپا را عقب خود نگذاریم.

ماس اضافه کرد: من بر این عقیده ام که قدرت این بحران (کرونا) می تواند خطوط جدایی قدیمی این اتحادیه را از بین ببرد. این بحران تاریخی است، اما آمادگی برای تغییرات هم وجود دارد.

ایتالیا کشوری است که شیوع کرونا در آن به شدت خود را نشان داد. در آن موقع انتقادهای شدیدی به آلمان شکل گرفت مبنی بر این که در غلبه بر این بحران ایتالیا را تنها گذاشته است.

اما به مرور اوضاع بهتر شد بخصوص بعد از اینکه آلمان و فرانسه یک طرح مشترک برنامه بازسازی دوباره اتحادیه اروپا که مورد استقبال ایتالیا هم نهاده شد مورد توافق قرار دادند. ضمناً بخش توریسم ایتالیا هم بعد از کاهش تدریجی محدودیت های ضد کرونایی و لغو هشدارهای سفر آلمان امیدوار به ورود جهانگرد ها از جمله از آلمان به این کشور است.

دی مایو هم اوایل ژوئن اولین سفر خارجی خود در دوران کرونا را به برلین انجام داد و در این سفر از یاری های برلین به کشورش در دوران کرونا تشکر کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "هایکو ماس: بحران کرونا تاریخی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هایکو ماس: بحران کرونا تاریخی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید