هزاران دلارآمریکایی به حساب مردگان کرونایی رفت!

به گزارش وبلاگ جی فورس، ایسنا نوشت: بازرسان دولت آمریکا دریافته اند که وزارت خزانه داری این کشور به اشتباه بخشی از بودجه این کشور را که برای کمک به شهروندان در دوران قرنطینه کرونا در نظر گرفته شده بود، به حساب افرادی ریخته است که فوت کرده اند!

هزاران دلارآمریکایی به حساب مردگان کرونایی رفت!

این بازرسان در آخرین گزارش خود در همین زمینه، مجموع پولی را که به اشتباه واریز شده حدود 1.4 میلیارد دلار ذکر کرده و گفته اند که این مورد تنها یکی از یافته های آنان در میان چندین چالش بوده که در جریان بازرسی رسمی کمک های فدرال برای کرونازدگان کشف شده است. این مبلغ به 1.1 میلیون فردی که فوت شده اند به ازای هر نفر 1200 دلار تعلق گرفته است.

کنگره آمریکا در تلاش برای نجات اقتصاد این کشور از خطر رکود بر اثر کرونا، از ماه مارس و آوریل تا کنون نزدیک 3 تریلیون دلار کمک اقتصادی برای این بخش تصویب کرده و بازرسان می گویند تعجیل در رساندن پول در شرایط بحران به بروز اشتباهات بزرگ منجر شده است.

به گزارش یورونیوز برای مثال، گزارش دیوان محاسبات آمریکا نشان می دهد وزارت خزانه داری که مسئولیت ارسال کمک های حمایتی به خانواده های آمریکایی را دارد، موارد فوت را بررسی نکرده است. این درحالی است که برخی از مقامات اقتصادیاتی که روی این برنامه کار می کردند گفته بودند که در فرایند اجرای آن نگرانی هایی از جمله در مورد خطر ارسال چک به آدرس های اشتباه وجود دارد.

در گزارش بازرسان دولت آمریکا همچنین هشدار داده شده که برنامه کمک درآمدی برای کارکنان بنگاه های تجاری کوچک در معرض خطر کلاهبرداری قرار گرفته است. این برنامه شامل صندوقی برای پرداخت وام های کم بهره است که خود 26 درصد از کل بودجه اختصاص یافته برای پیامدهای اقتصادی کرونا در کشور را شامل می شود. در این گزارش، خود بنگاه های کوچک نیز به دلیل همکاری نکردن در دادن اطلاعات درخواستی دولت به شیوه صحیح مقصر دانسته شده اند.

گزارش بازرسان آمریکایی در حالی مطرح شده که قانونگذاران کنگره در واشنگتن درباره این موضوع که آیا کمک های بیشتر لازم است یا نه، مشغول بحث هستند. دموکرات ها و بسکمک از اقتصاددانان از جمله رئیس بانک مرکزی آمریکا بر این باورند که با توجه به افزایش شدید نرخ بیکاری در کشور، کمک های حمایتی دولت باید افزایش یابد، اما بسکمک از جمهوری خواهان در تصویب بودجه بیشتر برای این کار تردید دارند.

با وجود اقدامات در نظر گرفته شده برای مردم، روز پنجشنبه گذشته مشخص شد در هفته گذشته 1.48 میلیون آمریکایی دیگر برگه های درخواست کمک بی کاری را پر کرده اند و به این ترتیب تعداد کل افرادی که از آغاز پاندمی کروناویروس متقاضی دریافت کمک هستند به 47 میلیون نفر رسیده است.

312 310

منبع: خبرآنلاین

به "هزاران دلارآمریکایی به حساب مردگان کرونایی رفت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزاران دلارآمریکایی به حساب مردگان کرونایی رفت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید