هشدار دموکرات ها درباره هرج و مرج احتمالی در روز انتخابات

به گزارش وبلاگ جی فورس، دموکرات ها در شرایطی برای هرج و مرج احتمالی در روز انتخابات آماده می شوند که از هشدارهای ترامپ در مورد تقلب و کلاهبرداری در فرایند انتخابات و افزایش چشمگیر آراء غیابی که می تواند منجر به منازعه بر سر نتایج نهایی انتخابات گردد، به شدت واهمه دارند.

هشدار دموکرات ها درباره هرج و مرج احتمالی در روز انتخابات

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ جی فورس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، دموکرات ها نگران آن هستند که هشدارهای ترامپ درباره کلاهبرداری و تقلب در انتخابات و گسترش رای گیری به صورت غیابی در نهایت منجر به هرج و مرج احتمالی در روز انتخابات گردد.

بر اساس این گزارش حزب دموکرات اکنون ماه هاست که نسبت به کوشش های ترامپ برای ایجاد شک و تردید در رای گیری پستی و غیابی ابراز نگرانی نموده است، آن هم در شرایطی که انتظار می رود شیوع ویروس کرونا موجب گردد تعداد زیادی از رای دهندگان بخواهند به صورت پستی و غیابی در انتخابات نوامبر شرکت نمایند. ولی تحولات اخیر بار دیگر موجب تشدید نگرانی دموکرات ها شده است.

یک شرکت دیجیتال دموکرات در مورد سراب قرمز احتمالی در شب انتخابات هشدار داد است، به طوری که اگر مشارکت حضوری پای صندوق های رای بیشتر باشد، نشانگر پیشتازی دونالد ترامپ و شانس بالاتر او برای پیروزی در انتخابات است و اگر رای گیری پستی و غیابی رونق بیشتری داشته باشد، به معنای سنگینی کفه ترازو به نفع جو بایدن است.

روز چهارشنبه گذشته نیز ترامپ از حامیانش خواست تا هم به وسیله پست و هم به صورت حضوری رای دهند تا از این طریق توانایی سیستم انتخاباتی برای شناسایی کلاهبرداری و تقلب را آزمایش نمایند. این مساله موجب اعتراض مقام های ایالتی شد و این پیشنهاد ترامپ را غیرقانونی ارزیابی کردند.

با در نظرگرفتن این دو رویداد، می توان علت تشدید نگرانی دموکرات ها در مورد هرج و مرج احتمالی در انتخابات 3 نوامبر را بهتر درک کرد.

پس از پیشنهاد ترامپ مقام های ایالتی سعی کردند تا به رای دهندگان اطمینان دهند که سیستم انتخاباتی برای مقابله با هرگونه تقلب و کلاهبرداری آماده است.

نتایج نظرسنجی اجرا شده توسط گاردین و موسسه تحقیقاتی اوپینیوم نشان می دهد دموکرات ها به شدت نگران این هستند که ترامپ نتایج انتخابات نوامبر را در صورت شکست، قبول نکند. سه چهارم هواداران بایدن گفته اند که نگران عدم پذیرش نتایج انتخابات از سوی ترامپ هستند. این رقم برای هواداران و حامیان ترامپ کمتر از 30 درصد بوده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "هشدار دموکرات ها درباره هرج و مرج احتمالی در روز انتخابات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار دموکرات ها درباره هرج و مرج احتمالی در روز انتخابات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید