هشدار سازمان ملل نسبت به افزایش موارد مرده زایی در پی شیوع کرونا

به گزارش وبلاگ جی فورس، اکثریت موارد مرده زایی- حدود 84 درصد- در کشورهایی با میزان درآمد پایین و متوسط اتفاق می افتد؛ کشورهایی که مراقبت های اصلی می تواند هر ساله صدها هزار زندگی را نجات دهد.

هشدار سازمان ملل نسبت به افزایش موارد مرده زایی در پی شیوع کرونا

سازمان ملل خاطرنشان کرد: شیوع بیماری کووید-19 می تواند موجب افزایش موارد مرده زایی گردد.

به گزارش ایسنا، سازمان ملل با اعلام اینکه هر سال حدود دو میلیون مورد مرده زایی در دنیا گزارش می گردد، هشدار داد که همه گیری بیماری کووید-19 می تواند با 200 هزار مورد دیگر مرده زایی همراه باشد.

اکثریت موارد مرده زایی- حدود 84 درصد- در کشورهایی با میزان درآمد پایین و متوسط اتفاق می افتد؛ کشورهایی که مراقبت های اصلی می تواند هر ساله صدها هزار زندگی را نجات دهد.

بیشتر موارد مرده زایی به دلیل خدمات بی کیفیت مراقبتی و درمانی، کمبود سرمایه گذاری در بخش تجهیزات و تربیت نیروی متخصص است.

همچنین برخلاف کاهش قابل توجه نرخ دنیای مرگ و میر مادران و نوزادان طی دهه های اخیر، موارد مرده زایی به ویژه در مناطقی از آفریقا و جنوب شرق آسیا همچنان متداول است.

مدیر اجرایی یونیسف با بیان اینکه از دست دادن نوزاد هنگام تولد یا در دوران بارداری اتفاقی دردناک برای خانواده است، گفت: این اتفاق می تواند با هزینه های اقتصادی و روانی برای زنان، خانواده ها و جامعه همراه باشد که جدی و طولانی مدت است.

به گزارش ایسنا به نقل از مدیکال اکسپرس، در گزارش سازمان ملل آمده است که همه گیری بیماری کووید-19 می تواند به 200 هزار مورد مرده زایی دیگر منجر گردد.

منبع: عصر ایران

به "هشدار سازمان ملل نسبت به افزایش موارد مرده زایی در پی شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سازمان ملل نسبت به افزایش موارد مرده زایی در پی شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید