هنرمندان ایثار مدافعان سلامت را برای آیندگان ایران ثبت نمایند

به گزارش وبلاگ جی فورس، یک پیشکسوت سینما و تلویزیون با اشاره به برگزاری جشنواره فصل همدلی، گفت: هنرمندان از هر سبک و سیاق میتوانند وارد میدان شده و در جهت قدردانی از کادر درمان قدم بگذارند.

هنرمندان ایثار مدافعان سلامت را برای آیندگان ایران ثبت نمایند

غلامحسین لطفی پیشکسوت و بازیگر سینما و تلویزیون در مصاحبه با خبرنگار فرهنگی وبلاگ جی فورس با بیان اینکه تاثرگذارترین و مهم ترین پادزهر مقابله با بیماری کرونا، همکاری و پشتیبانی مردم از کادر درمان است، گفت: مطمئنا مردم می توانند با رعایت نکات بهداشتی که در وهله نخست به نفع و حافظ جان خودشان است، کادر درمان را در انجام وظایف مهم و خطیرشان در مورد شکست کرونا یاری و پشتیبانی نمایند؛ کسی نمی تواند نقش مردم در تضعیف و نابودی کرونا را انکار کند.

وی با توجه به مشقت هایی که از روز های نخست شیوع کرونا متحمل مسئولان حوزه سلامت و کادر درمان شده است، اظهار کرد: اکنون که کادر درمان با تمام وجود و با چشم پوشی از تمام لذت هایی که از ابتدای سال جدید تا به امروز می توانستند ببرند، همیشه در سختی و دشواری برای نجات جان همنوعانشان شبانه روز کوشش کردند، بی انصافی در حق کادر درمان است که بعضی از ما به واسطه بی توجهی و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی کوله بار و وظایف این عزیزان را سنگین تر کنیم.

لطفی با تاکید بر این که کادر درمان خسته، اما همچنان پرقدرت و با انگیزه ای قوی در خط مقدم مقابله با کرونا واقع شده است، اضافه کرد: باید بپذیریم که همسو بودن مردم با اهداف و سیاست های ستاد ملی مقابله با کادر درمان و وزارت بهداشت یقینا انگیزه کادر درمان را در این راستا ارتقا می دهد؛ کرونا دیر یا زود شکست خورده و از بین خواهد رفت، اما زیبنده نیست که امروز با بی توجهی به مسائل بهداشتی، در مقابل تمام ازخودگذشتگی های کادر درمان خجل و شرمنده باشیم.

این هنرمند کشورمان با بیان اینکه امروز کادر درمان جزو فداکارترین افراد هستند که صادقانه و خالصانه به یاری عموم مردم در مبارزه با کرونا در میدان و معرض خطر هستند، ادامه داد: نه تنها امروز و در روبرو با این بیماری، بلکه پس از شکست کرونا هم باید بیش از هر زمان دیگر قدردان کادر درمان باشیم.

لطفی توضیح داد: امروز پرستاران، پزشکان و کادر درمان نماد از خودگذشتگی و مدافعان حقیقی سلامت هستند و بی شک این ایثار و از خودگذشتگی مخلصانه ستودنی است که نمی توان این حجم از اخلاص و فداکاری را با هیچ زبان و تصویری اعلام کرد.

وی با تاکید بر کوشش مسئولان و به خصوص متولیان فرهنگی کشور در راستای ثبت و ضبط مجاهدت های کادر درمان برای نسل های آینده، اظهار کرد: امروز زمان برای قدردانی از کادر درمان مهیا شده است؛ به این منظور که هنرمندان از هر سبک و سیاق میتوانند وارد میدان شده و در این راستا قدم بگذارند.

این بازیگر تلویزیون گفت: به عنوان مثال راه اندازی نمایشگاه عکس با مضمون به تصویر کشیدن مجاهدت های کادر درمان توسط عکاسان، قصده سرایی و سرودن اشعاری در وصف جهادگران کادر درمانی از سوی شعرا، تهیه فیلم نامه ای در مورد ساخت سریال و حتی اثری سینمایی در همین خصوص به شدت در زنده نگه داشتن فداکاری های کادر درمان هم برای جامعه کنونی و هم برای آیندگان مهم و تاثیرگذار است.

پیشکسوت سینمای کشورمان در ادامه راه اندازی جشنواره ها و پویش های مردمی در راستا تقدیر از کادر درمان را یکی دیگر از عوامل روحیه دهنده و انگیزه بخش به کادر درمان توصیف و توضیح داد: وقتی میبینیم که فرهنگسرای اندیشه برای برجسته کردن اقدامات کادر درمان با اتکا به تمام ظرفیت هایی که در اختیار دارد و بدون چشم داشت به یاری و حمایت از نهاد های فرهنگی خاص به میدان آمده، نشان از اوج احساس تکلیف متولیان این فرهنگسرا دارد؛ در حقیقت عدم وابستگی فرهنگسرای اندیشه به بودجه ای خاص، نشان می دهد برای ادای دین به کادر درمان نباید منتظر حمایت از سوی مسئولان بود.

لطفی با تاکید بر اینکه امروز کادر درمان بر گردن مردم حق بزرگی دارند، خاطر نشان کرد: هر کسی به زعم خود باید خستگی را از چهره کادر درمان بزداید، مردم با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی و مسئولان با فراهم سازی مقدمات برنامه ها و همایش هایی به منظور تقدیر و تجلیل از کادر درمان لذا امیدوارم در آینده ای نزدیک شاهد روز های خوب در کشور باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "هنرمندان ایثار مدافعان سلامت را برای آیندگان ایران ثبت نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنرمندان ایثار مدافعان سلامت را برای آیندگان ایران ثبت نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید