پامپئو: طالبان و دولت افغانستان به طور مشترک علیه تروریسم همکاری کنند

به گزارش وبلاگ جی فورس، وزیر خارجه آمریکا گفت که دولت افغانستان و طالبان باید برای اجرای عدالت درباره عاملان حملات انتحاری روز گذشته با یکدیگر همکاری کنند.

پامپئو: طالبان و دولت افغانستان به طور مشترک علیه تروریسم همکاری کنند

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ جی فورس، مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا با اشاره به حملات انتحاری روز گذشته در کابل و ننگرهار گفت که گروه طالبان هرگونه دست داشتن در این حملات را تکذیب کرده و هر دو حمله را نیز محکوم کرده است.

پامپئو افزود: طالبان و دولت افغانستان باید همکاری کنند تا عدالت را درباره عاملان حمله اجرا کنند.

به گزارش رویترز، وزیر دفاع آمریکا با تاکید بر ضرورت کاهش سطح درگیری ها در افغانستان گفت که بدون کاهش پایدار خشونت ها و پیشرفت ناکافی بسوی توافق صلح از طریق مذاکره، افغانستان در برابر تروریسم آسیب پذیر خواهد ماند.

اشرف غنی پس از حمله به بیمارستان دشت برچی کابل و نیز انتحاری در مراسم خاکسپاری در ننگرهار در یک برنامه تلویزیونی طالبان و گروه تروریستی داعش را مسئول این حملات خواند.

وی همچنین به نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان فرمان داد تا با تغییر شرایط از حالت تدافعی به حالت تهاجمی، مواضع طالبان و دیگر گروهها را هدف قرار دهند .

پامپئو در حالی از طالبان خواسته تا با دولت افغانستان بطور مشترک علیه تروریسم اقدام کند که واشنگتن در توافق قطر نیز از این گروه خواسته بود تا به هیچ گروهی اجازه استفاده از خاک افغانستان برای تهدید امنیت آمریکا و متحدانش را ندهد و علیه گروه های تروریستی نیز اقدام کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پامپئو: طالبان و دولت افغانستان به طور مشترک علیه تروریسم همکاری کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پامپئو: طالبان و دولت افغانستان به طور مشترک علیه تروریسم همکاری کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید