خاتمه فصل دیگری از بازسازی خانه نورعلی خان اشترینان

به گزارش وبلاگ جی فورس، خبرنگاران/لرستان رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بروجرد گفت: فصل دیگری از بازسازی خانه نورعلی خان اشترینان به سرانجام رسید.

خاتمه فصل دیگری از بازسازی خانه نورعلی خان اشترینان

حجت اله یارمحمدی در گفت وگو با وبلاگ جی فورس، اظهار کرد: فصل دیگری از بازسازی خانه تاریخی نورعلی خان اشترینان به اتمام رسید.

وی توضیح داد: در این فصل از بازسازی بازسازی کامل دیوار فرو ریخته شده در ضلع شرقی، بازسازی بخشی از سقف ها شامل؛ سقف پس تلار، ورودی غربی و تعویض تیرهای شکسته دالان، آواربرداری و افزایش ارتفاع دیوارهای پیرامونی مطابق الگوی اصلی به وسیله استادکاران انجام شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بروجرد اعلام نمود: خانه تاریخی نورعلی خان از خانه های تاریخی دوران قاجار در اشترینان است که در لیست آثار ملی به ثبت رسیده است.

یارمحمدی افزود: خانه تاریخی نورعلی خان گودرزی با در زمینی به وسعت یک هزار و 36 مترمربع در مرکز شهر اشترینان واقع شده و زیربنای آن هم بیش از 700 متر مترمربع است.

وی اعلام کرد: این بنا دارای سردری قوسی شکل از جنس آجر است که دو لنگه در چوبی بزرگ را در برگرفته پس از ورد به بنا، با فضایی هشت ضلعی روبرو می شویم که با چرخشی 180 درجه ای به حیات عمارات متصل می گردد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بروجرد ادامه داد: حیات این بنا در وسط قرار گرفته و بخش اصلی عمارت که در دو طبقه ساخته شد ه در ضلع شمالی حیات واقع شده است.

یارمحمدی اظهار کرد: کار بازسازی بناهای تاریخی کاری مستمر بوده و براساس اولویت بناهای در معرض خطر عملیات نجات بخشی و استحکام بخشی آن ها ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خاتمه فصل دیگری از بازسازی خانه نورعلی خان اشترینان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاتمه فصل دیگری از بازسازی خانه نورعلی خان اشترینان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید