پیشنهاد گوگل کروم به جای استفاده از Edge

به گزارش وبلاگ جی فورس، زمان زیادی از معرفی مرورگر مبتنی بر کرومیوم مایکروسافت موسوم به Edge نمی گذرد. با این حال، آن ها سعی خود را نموده اند که با استفاده از اختیارات قانونی خود، کاربران کروم را به سمت خود بکشند.

پیشنهاد گوگل کروم به جای استفاده از Edge

چندی پیش، مرورگر Edge مایکروسافت که بر پایه مرورگر متن باز کرومیوم توسعه یافته بود، در اختیار کاربران نهاده شد. مایکروسافت پس از معرفی این مرورگر، بدون شک به فکر جذب کاربران بیشتری برای مرورگر خود بوده است و گویا در این بین از هیچ کوششی دریغ نکرده است.

یکی از کوشش های مایکروسافت برای جذب کاربران بیشتر این است که وقتی در ویندوز 10 به دنبال کروم می شد، مرورگر اج به شما پیشنهاد داده می گردد. مسئله ای که چندان به مذاق گوگل خوش نیامده است.

در مقابله به مثل گوگل، کاربران اج وقتی برای اولین بار از یک PC می خواهند در گوگل به جست و جوی چیزی بپردازند، با این پیغام گوگل روبرو می شوند:با استفاده از کروم از تمام ظرفیت ویندوز 10 برای وب گردی استفاده کنید. کروم سریع، ساده و امن است و برای دنیای وب مدرن طراحی شده است.

تعیین است که گوگل میخواهد با این پیغام، آخرین کوشش خود را برای متقاعد کردن کاربران اج به استفاده از کروم انجام دهد. با این حال، احتمالاً بیشتر کاربران می دانند که زیر پوسته های متفاوت این دو مرورگر، قلبی یکسان در حال تپیدن است.

مهاجرت به کرومیوم به مایکروسافت این فرصت را داد تا مرورگری با قابلیت یک پارچه سازی میان پلتفرم های مختلف ایجاد کند. حالا جدا از ویندوز 10، کاربران نسخه های قدیمی تر ویندوز مثل ویندوز 7، ویندوز 8 و ویندوز 8.1 نیز می توانند از این مرورگر استفاده نمایند. مایکروسافت همچنین ضمن معرفی یک نسخه برای کاربران macOS، مشغول کار بر روی نسخه لینوکس مرورگر اج است و احتمالاً تا خاتمه سال یک نسخه از آن را معرفی خواهد نمود.

چه کسی پیروز این ماجرا است؟نمی توان به صورت دقیق در ارتباط با پیروز این میدان صحبت کرد. کروم سالیان سال است که در میان بهترین مرورگرهای دنیا بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است. حال آن که اج نوپا است و سهم بسیار کمتری دارد.

اگر بخواهیم به زبان ریاضیات صحبت کنیم، کروم در حال حاضر حدود 70 و اج حدود 7 درصد از سهم بازار مرورگرها را در اختیار دارند. این دو عدد قابل قیاس نیستند؛ اما نباید فاکتور زمان را فراموش کرد. اج احتمالاً در سال های آینده حرف های بیشتری برای گفتن خواهد داشت.

منبع : شهر سخت افزار

منبع: آی تابناک

به "پیشنهاد گوگل کروم به جای استفاده از Edge" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد گوگل کروم به جای استفاده از Edge"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید